Znamy datę premiery i dokładny wygląd Xiaomi Redmi S2. Będzie kolejny hit od Chińczyków?

Niedawno informowaliśmy o pojawieniu się Xiaomi Redmi S2 w bazie chińskiej agencji certyfikującej TENAA. Tym razem poznaliśmy datę oficjalnej premiery oraz rzeczywisty wygląd urządzenia. Jest na co czekać?

Xiaomi Redmi S2 będzie napędzany procesorem Qualcomm Snapdragon 635 wraz z 3 GB RAM. Do dyspozycji użytkownika przeznaczone będą 32 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozbudowy przy użyciu kart microSD. Niewykluczone, że pojawią się jeszcze dwie inne warianty urządzenia. Jeden z nich ma mieć 2 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej, a drugi, analogicznie, 4 GB i 64 GB.

W Xiaomi Redmi S2 znajdziemy aparat główny złożony z dwóch matryc o rozdzielczościach 12 i 5 Mpix, z kolei na froncie producent prawdopodobnie postanowił umieścić kamerkę o rozdzielczości 16 Mpix. Urządzenie będzie zasilane akumulatorem o pojemności 3080 mAh, a naładować go będzie można przy użyciu ładowarki z przewodem… microUSB.

Smartfon będzie działał pod kontrolą Androida w wersji 8.1 Oreo, a obraz będzie wyświetlany na ekranie o przekątnej 5,99 cala. Ma to być wyświetlacz wykonany w technologii IPS o rozdzielczości HD+ (1440 x 720 pikseli) i proporcjach 18:9.

Jeśli chodzi o wygląd urządzenia, to od przodu będzie on bardzo podobny do tego, co mogliśmy zobaczyć w Xiaomi Redmi 5 Plus. Tył bardziej przypomina model Mi 5X/Mi A1 z tym, że aparat jest umieszczony pionowo. Od dołu znajdziemy głośnik, mikrofon i złącze microUSB, na prawym boku klawisze głośności, na lewym tackę na karty SIM i microSD, a od góry złącze słuchawkowe. Możecie zobaczyć to na poniższym wideo.

Xiaomi oficjalnie potwierdziło, że szykuje nowego smartfona, którym będzie właśnie model Redmi S2. Jego premiera jest zaplanowana na 10 maja tego roku, czyli już za pięć dni. Informacja jest jak najbardziej oficjalna – pojawiła się na profilu Xiaomi na portalu Weibo.

Obecnie nie wiemy kiedy urządzenie trafi do sprzedaży oraz jaka będzie jego cena. Spekuluje się, że nie będzie ona wyższa niż 175 dolarów.

Źródło: gsmarena (1), (2)

To uproszczona wersja wpisu, jeśli z jakiegoś powodu masz problemy z jej poprawnym wczytaniem przejdź do pełnej wersji klikając „przejdź do pełnej wersji”.

Przejdź do pełnej wersji

Komentarze

Disqus Comments Loading...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.