Xiaomi Redmi Pro i nowa, flagowa Xperia na kolejnych zdjęciach

Już jutro Xiaomi Redmi Pro przestanie być dla nas tajemnicą. Na nową, flagową Xperię będziemy musieli z kolei poczekać nieco dłużej. Kolejna porcja zdjęć obu smartfonów przedostała się jednak właśnie do sieci, a takie smaczki zawsze cieszą oko, więc nie mogę się nimi z Wami nie podzielić.

Reklama

Xiaomi Redmi Pro

Tym razem ze swoim najnowszym smartfonem zapozował sam założyciel marki, Lei Jun. Urządzenie, zgodnie ze wszystkimi, dotychczasowymi przeciekami, ma podwójny aparat główny, przedzielony podwójną diodą doświetlającą. W górnej części (ale i w dolnej zresztą też) biegnie plastikowa wstawka, ułatwiająca pracę wbudowanym antenom. Cały design wygląda również na dość świeży, ponieważ wszystkie, wypuszczone do tej pory na rynek urządzenia, wyglądają nieco inaczej.

Xiaomi Redmi Pro Lei Jun
Xiaomi Redmi Pro Lei Jun (kliknij, aby powiększyć)

Xiaomi Redmi Pro ma zostać wyposażony też m.in. w (prawdopodobnie 5,5-calowy) wyświetlacz AMOLED, dziesięciordzeniowy procesor MediaTek Helio X25 z Mali-T880 MP4, 4 GB RAM oraz czytnik linii papilarnych, zatopiony w klawiszu Home.

Nowa, flagowa Xperia F8331

Pierwsze zdjęcia tego smartfona mogliśmy zobaczyć dosłownie kilka dni temu. Sony ostatnio zaserwowało nam rewolucję w nazewnictwie swoich urządzeń, a wkrótce to samo stać się ma z ich wyglądem. Nowy high-end ma się bowiem dość znacznie różnić od wypuszczonych do tej pory na rynek pozycji – bryła będzie miała zupełnie nowy kształt, inne jest też rozmieszczenie elementów w okolicach obiektywu aparatu głównego. Niestety, ramki nad i pod ekranem nadal są zbyt szerokie.

Według plotek, Sony ma wyposażyć Xperię F8331 m.in. w 5,1-calowy wyświetlacz, czterordzeniowego Snapdragona 820 oraz aparat z możliwością nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Na zdjęciach możemy z kolei zobaczyć, że smartfon zapewni komunikację m.in. przez złącze słuchawkowe 3,5 mm i USB Typu C.

Urządzenie najprawdopodobniej zadebiutuje podczas berlińskich targów IFA 2016 na początku września.

Źródło: GSMArena, GizChina