Xiaomi Redmi Note – cena poniżej 500zł? Jak najbardziej | Tabletowo.pl

Xiaomi Redmi Note – cena poniżej 500zł? Jak najbardziej

Dołącz do dyskusji 0

gsmarena_003

Firma Xiaomi pokazała się już wcześniej od bardzo dobrej strony, jednak tym razem producent zaskakuje jeszcze bardziej. Jednym z najtańszych, jeśli nie najtańszym, phabletem okazał się być Redmi Note.

Z urządzeniem Xiaomi miałem już kiedyś przyjemność – w pełnym tego słowa znaczeniu. Mi2S działał piekielnie szybko i szczerze mówiąc tego samego spodziewałbym się po tytułowym Redmi Note. Phablet ma przekątną ekranu wynosząca 5,5″. Rozdzielczość to 1280 x 720 pikseli, a ich zagęszczenie wynosi 267 ppi. Ważniejszym czynnikiem w kwestii wyświetlacza jest fakt, że został on wykonany w technologii OGS (On Glass Solutions).

Producent zdecydował się na 8-rdzeniowy procesor firmy MediaTek – MT6592, z których każdy taktowany jest maksymalnym zegarem 1,7 GHz. Układ będzie współpracować z 1 GB pamięci.

Okazało się, że Redmi Note będzie kosztował 799 juanów w tańszej wersji. Po dzisiejszym kursie to 391 złotych. Zagraniczni komentatorzy mieli rację co do droższej wersji – tak, będą dwie – druga będzie kosztowała 999 juanów. To z kolei daje 489 zł. W każdym wypadku cena jest nader kusząca. W tej beczce miodu jest jednak łyżka dziegciu – Redmi Note będzie równie ciężko dostępny, co inni członkowie rodziny Xiaomi. Na rodzimym rynku, tj. chińskim, phablet wejdzie do sprzedaży 26 marca.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona