Na Xiaomi Redmi Note 5 Pro jest już testowany Android 8.1 Oreo. Czy smartfon dołączy do Project Treble? | Tabletowo.pl

Na Xiaomi Redmi Note 5 Pro jest już testowany Android 8.1 Oreo. Czy smartfon dołączy do Project Treble?

Dołącz do dyskusji 0

Niedawno zaprezentowany Redmi Note 5 Pro oferuje całkiem przyzwoitą specyfikację. Jak będzie z ceną w Polsce – zobaczymy. Natomiast teraz dowiedzieliśmy się, że Xiaomi testuje już na nim najnowszą wersję Androida: 8.1 Oreo. To może być dobry znak.

Xiaomi Redmi Note 5 Pro zadebiutował z Androidem 7.1.2 Nougat na pokładzie, wzbogaconym o nakładkę MIUI 9. Jednak zgodnie z najnowszymi raportami, Xiaomi nie ociąga się, i już pracuje nad aktualizacją smartfonu do najwyższej wersji systemu Google.

Kilku spryciarzy z forum XDA Developers odkryło oprócz tego jeszcze jedną istotną rzecz. W firmware Androida 8.1 dla Redmi Note 5 Pro zauważyli wiersz z linią „ro.treble.enabled = true”, co może wskazywać na to, że smartfon ten dołączy do grona urządzeń biorących udział w Project Treble.

Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Project Treble to – w skrócie – zmiana w konstrukcji Androida, która umożliwia zdecydowanie szybsze wydawanie aktualizacji do nowszych wersji systemu. Zmiany te są jednak dość głębokie i wymuszają na producentach smartfonów znaczną modyfikację polityki wydawania aktualizacji. Nie wszyscy na to się godzą, obawiając się utraty stabilności oprogramowania. Tak na przykład zrobił OnePlus, ogłaszając, że w programie Treble nie weźmie udziału.

Xiaomi najwyraźniej jest bardziej odważne i choć nie mamy oficjalnego potwierdzenia, że Redmi Note 5 Pro dołączy do Project Treble, to można mieć co do tego uzasadnione nadzieje. Ponieważ „ro.treble.enabled = true„.

Przy okazji – Oreo dla Xiaomi Mi Mix i Mi5 też jest w fazie testów!

Google przyśpieszy aktualizacje Androida dzięki projektowi Treble

źródło: XDA Developers przez TechDroider

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona