Nie czekajcie na Xiaomi Redmi Note 5, bo go nie będzie | Tabletowo.pl

Nie czekajcie na Xiaomi Redmi Note 5, bo go nie będzie

Dołącz do dyskusji 0

Również wśród naszych Czytelników są osoby, które wciąż czekają na Redmi Note 5 – mimo że jeszcze przed oficjalną premierą Redmi 5 Plus wszystko wskazywało na to, że Xiaomi nie wypuści takiego modelu. I faktycznie, nie ma już praktycznie żadnych wątpliwości, że taki smartfon nie ujrzy światła dziennego.

Jeszcze do zeszłego roku propozycje z serii RedmiRedmi Note kierowane były do użytkowników o nieco innych oczekiwaniach – główną różnicą była przekątna wyświetlacza (ta druga linia – na co wskazuje sama nazwa – miała ciutkę większe ekrany). W tym, 2017, Xiaomi zdecydowało się jednak niejako „połączyć” obie rodziny i zaprezentować modele Redmi 5 i Redmi 5 Plus.

W tym miejscu wypada przypomnieć, że pierwszy z ww. ma 5,7-calowy wyświetlacz, natomiast drugi 5,99-calowy. Nijak to więc nie pasuje do wytycznych, jakimi jeszcze do zeszłego roku kierowano się w przypadku serii Redmi. Szybko rosnący hype na ekrany o dużych przekątnych i jednocześnie proporcjach 18:9 (2:1) wymusił jednak na producencie zmianę, wskutek której Redmi 5 i Redmi 5 Plus mają takie właśnie panele.

Jeszcze przed premierą tego drugiego wspomniałem, że jego specyfikacja o wiele bardziej pasowałaby do przedstawiciela linii Redmi Note. I mowa tu nie tylko o wielkości wyświetlacza, ale również na przykład procesorze (Qualcomm Snapdragon 625 z grafiką Adreno 506). Idąc tym tropem, Redmi Note 5 powinien mieć jeszcze większy ekran i ciutkę lepsze podzespoły, jednak nie może, ponieważ wtedy wszedłby na teren, należący do rodziny Mi Mix. Wydaje mi się, że Xiaomi nie ma zamiaru robić aż takiej rewolucji w swojej ofercie.

I może dobrze mi się wydawać, ponieważ użytkownik o nicku mitch002, który na oficjalnym forum MIUI ma status Super moderatora, w recenzji Redmi 5 Plus wprost zasugerował, że przynajmniej na obecną chwilę Xiaomi postanowiło pożegnać się z dopiskiem Note w swoich smartfonach. Oczywiście nie jest to oficjalne stanowisko producenta, ale ze zdaniem takiej persony należy się liczyć.

Jeżeli więc ktoś czekał na premierę Redmi Note 5, to niech porzuci wszelkie nadzieje. Smartfon raczej nie ujrzy światła dziennego, ponieważ jego rolę przyjął Redmi 5 Plus. Użytkownicy mimo wszystko mogą się jednak czuć nieco zawiedzeni, ponieważ względem Redmi Note 4 różni się właściwie tylko przekątną wyświetlacza i modułem aparatu. To bardzo mało zmian.

Źródło: Xiaomi MIUI Official Forum przez GSMArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona