Xiaomi Redmi Note 4 ma pierwszeństwo. MIUI 9 Global w stabilnej wersji zacznie być udostępniane już jutro

Właścicielom smartfonów Xiaomi nie zależy na Androidzie Oreo. Właścicielom smartfonów Xiaomi zależy na aktualizacji MIUI do wersji oznaczonej numerem 9. Nowa nakładka na system trafi niebawem do właścicieli modeli Redmi Note 4, Mi MIX 2 i Mi Max 2.

Po tygodniach przecieków ukazujących, jak to MIUI 9 radzi sobie na różnych telefonach po aktualizacji z MIUI 8.5, ci szczęśliwcy, którzy zakupili Xiaomi Redmi Note 4, Mi MIX 2 lub Mi Max 2, będą mogli w najbliższym czasie „zassać” nową aktualizację nakładki producenta.

Xiaomi wspominało wcześniej o 2.11.2017 jako o dacie rozpoczęcia dystrybucji kolejnego MIUI, jednak najwyraźniej jakiś detal uległ przesunięciu, choć nieznacznemu, skoro rozsyłanie aktualizacji zaplanowano na jutro. Oczywiście nie oznacza to od razu, że w piątek trzeciego listopada, już z samego rana obudzi nas komunikat o dostępności nowego oprogramowania. Skoro będzie ono „odkrywane” stopniowo, to możemy poczekać nawet kilka kolejnych dni. W końcu użytkowników wyżej wymienionych modeli Xiaomi jest na świecie 280 milionów – zwłaszcza jednego z najpopularniejszych modeli producenta, Redmi Note 4.

Niektórzy mogą stwierdzić, że nie ma się czym emocjonować – wszak MIUI 9 to tylko kilka usprawnień w działaniu systemu, tryb podzielonego ekranu, płynniejsze animacje, nowe animowane ikonki, dodatkowe tryby edycji zdjęć czy poprawki w działaniu niektórych podstawowych aplikacji. Z drugiej strony dla właściciela Redmi Note 4 nie ma chyba lepszej świadomości, że sprzęt pracuje na najwyższej możliwej wersji MIUI.

Dodatkowo, Xiaomi opublikowało oficjalną listę smartfonów kompatybilnych z MIUI 9.

Czekacie na MIUI 9? Ilu z Was czyta tego newsa na Xiaomi Redmi Note 4?

 

źródło: Xiaomi