Xiaomi Redmi Note 4 dostaje Androida Nougat, MIUI nadal w edycji ósmej

Przedstawiciel smartfonowej średniej półki od Xiaomi właśnie doczekał się aktualizacji do Androida 7.0. Co prawda nie idzie z nią w parze upgrade do dziewiątej edycji wielofunkcyjnej nakładki systemowej MIUI, ale użytkownicy Redmi Note 4 i tak mogą chyba czuć się zauważeni.

Do tej pory 5,5-calowiec Xiaomi pracował na Androidzie 6.0.1 Marshamallow. Przyszedł więc czas na dostosowanie urządzenia do pracy z nowszym systemem. I tak oto paczka z Androidem Nougat trafia do kanału OTA – aktualizacja powinna być dostępna do pobrania dla właścicieli Redmi Note 4.

 

Xiaomi oferuje swoje urządzenie w kilku wersjach, nie tylko różniących się nieznacznie wyglądem (Redmi Note 4 vs Redmi Note 4X), ale też wnętrzem – dostępna jest edycja z procesorem Snapdragon 625, jak też z MediaTekiem Helio X20. Do tego dochodzą różne opcje pamięciowe.

Urządzenie, na którym pojawiła się informacja o aktualizacji to Redmi Note 4, który działa na procesorze Qualcomma i ma 3 GB RAM. Paczka danych do pobrania waży 1,3 GB, a dostarczana jest wraz z poprawkami bezpieczeństwa datowanymi na 01.07.2017 r.

Aktualizacja oprócz wyższej wersji systemu od Google, rozwiązuje niektóre problemy z zarządzaniem zadań czy pobieraniem aplikacji przez sklep Google Play. Wersja MIUI pozostaje bez większych zmian – to nadal ósma inkarnacja tej nakładki. Poprawki działania powodują że jej oznaczenie zmienia się z 8.2 na 8.5.4.0.

Macie Xiaomi Redmi Note 4? Czy u Was też pojawiła się informacja o aktualizacji? Zasysacie Nougata?

 

dziękujemy naszej Czytelniczce Renacie za informację oraz zrzuty ekranu! :)