Xiaomi Redmi 7 to jednak nie Redmi 7, tylko Xiaomi Play. Właśnie potwierdził to sam producent. Premiera w Wigilię

Od kilku dni sporo mówi się o nowym smartfonie Xiaomi. Wiele wskazywało na to, że będzie to bezpośredni następca Xiaomi Redmi 6, lecz właśnie sam producent dał do zrozumienia, że żyliśmy w błędnym przeświadczeniu. Urządzenie bowiem zadebiutuje na rynku jako Xiaomi Play i zrobi to już 24 grudnia 2018 roku, czyli w Wigilię.

Dosyć dawno w sieci pojawiła się informacja, że jeszcze w tym roku Xiaomi zaprezentuje smartfon o takiej nazwie, lecz wówczas mówiło się, że będzie to po prostu przebrandowany z myślą o chińskim rynku POCOPHONE F1. Taki scenariusz wydawał się bardzo prawdopodobny, ponieważ nic nie wskazywało na to, żeby producent miał zamiar stworzyć zupełnie nowe urządzenie.

Reklama

Z tego powodu stwierdziliśmy, że uznawany przez nas za Redmi 7 smartfon zadebiutuje na rynku pod taką właśnie nazwą. Xiaomi jednoznacznie dało dziś jednak do zrozumienia, że żyliśmy w błędnym przeświadczeniu. Na swoim oficjalnym profilu w serwisie społecznościowym Weibo producent zamieścił bowiem cztery plakaty, które nie pozostawiają żadnych złudzeń – model, o którym mówiło się od kilku dni jako o Redmi 7, trafi do sprzedaży jako Xiaomi Play (lub ewentualnie Xiaomi Mi Play).

Widoczny na powyższych plakatach smartfon wygląda dokładnie tak samo jak certyfikowany niedawno przez TENAA model o oznaczeniach M1901F9TM1901F9E. Mamy więc niemal 100% pewność, że jest to jedno i to samo urządzenie. Tym samym możemy definitywnie odrzucić wersję, iż mamy tu do czynienia z Xiaomi Redmi 7.

Jako że Xiaomi Play otrzymał certyfikat TENAA i do jego premiery pozostało już tylko kilka dni, w bazie agencji opublikowano również specyfikację tego smartfona. Urządzenie wyposażono w 5,84-calowy wyświetlacz TFT o proporcjach 19:9 i rozdzielczości 2280×1080 pikseli, ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2,3 GHz (nieoficjalnie mówi się, że jest to Qualcomm Snapdragon 638), podwójny aparat główny, w którym przynajmniej jedno oczko ma 12 Mpix i pojedynczą kamerkę 8 Mpix.

W zależności od konfiguracji, Xiaomi Play zaoferuje też 3 GB, 4 GB lub 6 GB RAM i 32 GB, 64 GB lub 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 256 GB. Smartfon po wyjęciu z pudełka pracować będzie pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo z interfejsem MIUI (zapewne w wersji 10). Za zasilanie odpowiedzialność weźmie z kolei niewymienny akumulator o pojemności 2900 mAh. Całe urządzenie ma wymiary 147,76×71,89×7,8 mm i waży 150 gramów.

Jestem szczerze ciekawy, czym dokładnie wyróżni się Xiaomi Play na tle konkurencji i do jakiego klienta będzie skierowany. Wydawało się bowiem, ze Xiaomi ma już w ofercie smartfon dla każdego, a tu taka niespodzianka. Odpowiedź na te pytania poznamy jednak już za kilka dni, 24 grudnia 2018 roku, kiedy urządzenie zostanie oficjalnie zaprezentowane.

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi A2 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: Weibo