Xiaomi Redmi S2 (fot. Xiaomi)

Xiaomi Redmi 5 wkrótce doczeka się następcy, który zaoferuje sporo nowego, w tym… ekran z wycięciem

Xiaomi Redmi 5 zadebiutował pół roku temu i wiele wskazuje na to, że niedługo doczeka się bezpośredniego następcy. I chociaż nie będzie to rewolucyjna zmiana, to mimo wszystko kilka nowości się pojawi, w tym przede wszystkim ekran z wycięciem w górnej części.

Xiaomi cały czas znajduje się w (coraz mniej licznej) grupie producentów, którzy jeszcze nie wypuścili na rynek smartfona z wyświetlaczem z tzw. notchem. Wkrótce jednak się to zmieni, bowiem na horyzoncie jest m.in. flagowy Mi 8, który będzie wyjątkowo podobny do jubileuszowego iPhone’a X (a przynajmniej wszystko na to wskazuje).

Reklama

Xiaomi nie zamierza jednak ograniczać się wyłącznie do high-endów. Ekrany z wycięciem w górnej części pojawią się również w smartfonach z niższych półek, w tym m.in. w Redmi 6. Urządzenie niedawno dostało certyfikat TENAA i chińska agencja opublikowała zdjęcia, które nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Jednocześnie wiadomo, że wyświetlacz ma przekątną 5,84 cala, proporcje 19:9 i rozdzielczość Full HD+, tj. 2280×1080 pikseli, co przekłada się na 432 ppi. Jest to też matryca LCD TFT (i najpewniej IPS).

Sercem smartfona jest ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2,0 GHz i z dużym prawdopodobieństwem można założyć, iż jest to Qualcomm Snapdragon 625 z układem graficznym Adreno 506. Na rynku pojawią się trzy konfiguracje: 2 GB/16 GB, 3 GB/32 GB i 4 GB/64 GB. Urządzenie naturalnie obsługuje też karty microSD, o maksymalnej pojemności 256 GB.

Na tyle Xiaomi Redmi 6 umieszczono czytnik linii papilarnychpodwójny aparat główny, w którym przynajmniej jedno z oczek ma rozdzielczość 12 Mpix. Na przodzie znalazła się natomiast pojedyncza kamerka 5 Mpix. Smartfon działa pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo i czerpie energię z akumulatora o pojemności 3900 mAh. Całość ma wymiary 149,33×71,68×8,75 mm i waży 178 gramów.

Na koniec pozwolę sobie jeszcze zauważyć, że TENAA nie podaje wprost, iż jest to Redmi 6, ale przynajmniej moim zdaniem wiele na to wskazuje. Wątpię bowiem, że jest to Redmi 6 Plus, gdyż smartfon ma mniejszy wyświetlacz niż Redmi 5 Plus (5,99 cala) i byłby to dość dziwny/zaskakujący krok. Z drugiej strony, dodanie podwójnego aparatu może być dla Xiaomi wystarczającym argumentem, aby opatrzyć ten model dopiskiem „Plus”.

*Na grafice tytułowej Xiaomi Redmi S2

Źródło: TENAA dzięki Slashleaks, GizmoChina