Kilka smartfonów Xiaomi otrzyma gesty z iPhone X | Tabletowo.pl

Kilka smartfonów Xiaomi otrzyma gesty z iPhone X

Dołącz do dyskusji 0

Jak wielu jest użytkowników, tak wiele jest przyzwyczajeń do sposobu obsługi smartfona. iPhone X budzi wiele kontrowersji, lecz nie sposób mu odmówić wygody z użytkowania, dzięki zastosowaniu systemu gestów. Tego samego chce Xiaomi dla swoich urządzeń.

Dobre rozwiązania na pewno warto kopiować, o ile oczywiście nie naruszają cudzych patentów. Podobnego zdania, a mowa tu właśnie o gestach, jest Xiaomi. Producent zamierza wprowadzić to rozwiązanie – przynajmniej na początku – do czterech modeli: Redmi 5, Redmi 5 PlusMi MixMi Mix 2. Co je łączy? Poza małymi ramkami, otrzymana aktualizacja oprogramowania MIUI 9 Global Beta ROM 7.12.28, która wprowadza w nich tę funkcjonalność.

fot. Xiaomi

Jak widać na załączonym powyżej obrazku, przesunięcie palca w górę cofa do ekranu głównego, przesunięcie w górę z krótkim przytrzymaniem uruchamia menedżera wielozadaniowości, natomiast przesunięcie od lewej krawędzi zadziała jak klawisz powrotu.

Być może rozwiązanie to zostanie wprowadzone również do innych urządzeń Xiaomi. W niemal „bezbramkowych” smartfonach pozwoli jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń roboczą, a przynajmniej wygodniej ją obsłużyć. Możliwe też, że liczba gestów z czasem się zwiększy, co przecież (chyba?) nie powinno stanowić problemu dla producenta.

Dla tych jednak, którzy nie zamierzają kupować iPhone’a X, czy tez ww. smartfonów Xiaomi, polecić mogę aplikację Nova Launcher w wersji Prime, która wspiera gesty i da się je odpowiednio poustawiać. Szczególnie, że aktualnie można ją kupić w naprawdę przystępnej cenie, którą – moim zdaniem – warto zapłacić za jej przeogromną funkcjonalność.

Polecamy również:

OnePlus 5T z gestami zamiast przycisków nawigacyjnych?

Źródło: MIUI

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona