Xiaomi zmienia plany - Redmi 4 ze Snapdragonem 625, a nie z Helio X20 20

Xiaomi zmienia plany – Redmi 4 ze Snapdragonem 625, a nie z Helio X20

Plotka głosiła, że Xiaomi w następcy Redmi 3 zrezygnuje z układu Qualcomma i postawi na dziesięciordzeniowego Helio X20 MediaTeka. Najnowsze doniesienia temu jednak przeczą. Według nich, Chińczycy ponownie zdecydowali się na propozycję Amerykanów, ale oczywiście nieco świeższą.

Mowa tu konkretniej o ośmiordzeniowym Snapdragonie 625 2,0 GHz z układem graficznym Adreno 506. W poprzedniku, czyli Redmi 3, Xiaomi zastosowało ośmiordzeniowego Snapdragona 616 1,5 GHz z Adreno 405. Dodatkowo Redmi 4 – tradycyjnie – ma otrzymać również 2GB lub 3GB RAM oraz 16GB lub 32GB pamięci wewnętrznej. Ekran także powinien pozostać bez zmian, co oznacza, że ponownie należy oczekiwać 5-calowego panelu o rozdzielczości HD (720×1280).

Więcej nowego możemy natomiast spodziewać się w kwestii designu urządzenia. A ten – jeśli wierzyć powyższym zdjęciom – ma być prawdziwą rewolucją. Obudowa zostanie wykonana z gładkiego metalu (bez żadnej faktury, jak w Redmi 3), udekorowanego dodatkowymi szlifami, poprawiającymi wygląd i komfort trzymania smartfona w ręku. Plastikowe wstawki na dole i górze zastąpią natomiast cienkie paski.

Na pleckach Redmi 4 można też dostrzec czytnik linii papilarnych. Jak wiadomo, bezpośredni poprzednik go nie ma, ale otrzymał go za to Redmi 3S. Najwyraźniej jednak Xiaomi wie, że ten komponent jest już absolutnym must have i dlatego umieści go również w najnowszej pozycji.

Źródło: Phone Radar