Xiaomi klonuje nie tylko wygląd smartfonów: pracuje nad grą na Androida podobną do Fortnite i PUBG

Xiaomi ma mocną pozycję na rynku smartfonów, zwłaszcza w Indiach i Chinach. Ma może pochwalić się sporym zapasem modeli, w tym telefonem przeznaczonym dla graczy, to może by tak zająć się grami mobilnymi z innej strony, czyli po prostu je tworzyć? Najwyraźniej z takiego założenia wyszedł producent. Skoro obecnie najbardziej popularne są tytuły z trybem Battle Royal, to nie należy się dziwić, że właśnie nimi będzie inspirować się gra na Androida od Xiaomi. 

Produkcja znajduje się obecnie w fazie zamkniętej bety dla telefonów z systemem Android. Zgodnie z informacją na stronie społeczności Xiaomi, gra nazywa się Survival Game.

Reklama

Członkowie zespołu Mi Game Team, stworzonego przez Xiaomi, opisują grę jako „wielkoformatową, mobilną grę akcji w świecie science-fiction” z trybem Battle Royale, w którym „gracze będą rywalizować ze sobą do czasu, aż na mapie zostanie tylko jeden zwycięzca”.

Inne funkcje też wyglądają jak klon PUBG lub Fortnite’a: na obszar gry przetransportuje nas statek kosmiczny, zrzucając nas z pokładu w wybrane miejsce, gracze będą musieli polegać na tym, co zbiorą po drodze i wsiądą do pojazdów, by przyśpieszyć poruszanie się po mapie. Jedyną większą różnicą jest obecność samolotu, który zwiększy możliwości strategiczne i na pewno niebagatelnie wpłynie na rozgrywkę, jeśli z jego pokładu będzie dało się eliminować przeciwników.

Jeśli ktoś umiera z ciekawości, jak to wszystko miałoby wyglądać, zawsze może zapisać się do zamkniętych testów gry. Link wygaśnie 31 października, więc jeśli chcemy rzeczywiście sprawdzić nowoczesne PUBG od Xiaomi, to trzeba wykorzystać go w ciągu kilku następnych dni.

Nie jestem pewien, czy cokolwiek z tego wyjdzie – Xiaomi nie pierwsze i nie ostatnie zainteresowało się stworzeniem klona PUBG czy Fortnite’a, co samo w sobie nie przynosi jakiegoś sukcesu. Nie w czasach, kiedy Fortnite jest już dostępny na Androida. Gdyby Xiaomi wydało swoją grę pół roku temu, to może…

 

źródło: Forum Xiaomi przez Tech 2