Kierowniku, szczera prośba jest... Poratuje kierownik miliardem dolarów na globalną ekspansję detaliczną? 18

Kierowniku, szczera prośba jest… Poratuje kierownik miliardem dolarów na globalną ekspansję detaliczną?

Xiaomi właśnie uzyskało pożyczkę na kwotę 1 miliarda dolarów, która ma pomóc rozwinąć się firmie na rynkach światowych oraz zwiększyć powierzchnię handlową jej sklepów. 

Chiński producent elektroniki ogłosił, że osiągnął trzyletnie porozumienie z 18 bankami w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Indiach, Chinach, Hongkongu i na Tajwanie. Deutsche Bank Morgan Stanley byli wspólnym globalnym koordynatorem i współpracowali z Bank of China, Deutsche Bank AG i bankiem Wing Lung.

https://twitter.com/XiangW_/status/890761081341202432?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.fonearena.com%2Fblog%2F226060%2Fxiaomi-secures-1-billion-loan-for-global-retail-expansion.html

Starszy wiceprezes Xiaomi przekazał wiadomość o pożyczce konsorcjalnej na Twitterze. To nie pierwsza tego typu umowa. W 2014 roku Xiaomi zaciągnęło dług w wysokości 3 mld dolarów. Miliard dolarów, które Chińczycy dostaną teraz, przeznaczą na zwiększenie zasięgu globalnego oraz rozwijanie sieci salonów sprzedaży detalicznej.

W maju Xiaomi otworzyło pierwszy Mi Home Store w Bengaluru. W ciągu 12 godzin placówka zarobiła 775 tysięcy dolarów. To zachęciło firmę do umieszczenia swoich placówek również w Delhi, Bombaju, Hajdarabadzie i Chennai. Xiaomi zamierza w ciągu dwóch lat otworzyć 100 sklepów Mi Home.

Kierowniku, szczera prośba jest... Poratuje kierownik miliardem dolarów na globalną ekspansję detaliczną? 20
Salon Xiaomi Mi Home w Bengaluru

W październiku zeszłego roku Xiaomi rozszerzyło swoją działalność poza Chiny, otwierając pierwszy sklep Mi Home w Singapurze. Ma już tego typu placówki w Chinach, Hong Kongu i na Tajwanie. Producent musi myśleć o aktywnym wspieraniu tego typu dystrybucji urządzeń, gdyż skupianie się głównie na sprzedaży przez internet spowodowało, że inni producenci silnie inwestujący w sieć sprzedaży sklepowej rozwinęli się na rodzimym rynku Xiaomi nader mocno – chodzi o Oppo i Vivo.

W Polsce też możecie odwiedzić sklep Xiaomi. Co prawda nie jest to pełnoprawny salon Mi Home, a wysepka MiZone w warszawskiej Arkadii, ale nie będziemy wybrzydzać ;)

 

źródło: Economic Times przez fonearena