Kierowniku, szczera prośba jest… Poratuje kierownik miliardem dolarów na globalną ekspansję detaliczną? | Tabletowo.pl

Kierowniku, szczera prośba jest… Poratuje kierownik miliardem dolarów na globalną ekspansję detaliczną?

Dołącz do dyskusji 0

Xiaomi właśnie uzyskało pożyczkę na kwotę 1 miliarda dolarów, która ma pomóc rozwinąć się firmie na rynkach światowych oraz zwiększyć powierzchnię handlową jej sklepów. 

Chiński producent elektroniki ogłosił, że osiągnął trzyletnie porozumienie z 18 bankami w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Indiach, Chinach, Hongkongu i na Tajwanie. Deutsche Bank Morgan Stanley byli wspólnym globalnym koordynatorem i współpracowali z Bank of China, Deutsche Bank AG i bankiem Wing Lung.

Starszy wiceprezes Xiaomi przekazał wiadomość o pożyczce konsorcjalnej na Twitterze. To nie pierwsza tego typu umowa. W 2014 roku Xiaomi zaciągnęło dług w wysokości 3 mld dolarów. Miliard dolarów, które Chińczycy dostaną teraz, przeznaczą na zwiększenie zasięgu globalnego oraz rozwijanie sieci salonów sprzedaży detalicznej.

W maju Xiaomi otworzyło pierwszy Mi Home Store w Bengaluru. W ciągu 12 godzin placówka zarobiła 775 tysięcy dolarów. To zachęciło firmę do umieszczenia swoich placówek również w Delhi, Bombaju, Hajdarabadzie i Chennai. Xiaomi zamierza w ciągu dwóch lat otworzyć 100 sklepów Mi Home.

Salon Xiaomi Mi Home w Bengaluru

W październiku zeszłego roku Xiaomi rozszerzyło swoją działalność poza Chiny, otwierając pierwszy sklep Mi Home w Singapurze. Ma już tego typu placówki w Chinach, Hong Kongu i na Tajwanie. Producent musi myśleć o aktywnym wspieraniu tego typu dystrybucji urządzeń, gdyż skupianie się głównie na sprzedaży przez internet spowodowało, że inni producenci silnie inwestujący w sieć sprzedaży sklepowej rozwinęli się na rodzimym rynku Xiaomi nader mocno – chodzi o Oppo i Vivo.

W Polsce też możecie odwiedzić sklep Xiaomi. Co prawda nie jest to pełnoprawny salon Mi Home, a wysepka MiZone w warszawskiej Arkadii, ale nie będziemy wybrzydzać ;)

źródło: Economic Times przez fonearena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona