Xiaomi Pinecone

Zgadnij, jakie logo będzie miała seria procesorów Xiaomi

To już więcej niż pewne, że Xiaomi 28 lutego zaprezentuje swój pierwszy procesor. A nawet dwa, jeżeli potwierdzą się dotychczasowe doniesienia na ten temat. Tymczasem producent zachęca, żeby użytkownicy już teraz próbowali odgadnąć, jakie logo wybrał dla swoich układów.

Qualcomm ma Snapdragona, MediaTek eMTekiHelio, Samsung Exynosa, Huawei Kirina, a Xiaomi będzie miało Pinecone, czyli (z ang.) szyszkę sosnową. Chińczycy postanowili podejść „klasycznie” do tematu i zdecydowali się na bardzo „obrazowe” i „dosłowne” logo.

Na profilu MIUI w serwisie społecznościowym Weibo opublikowano grafikę, na której umieszczono cztery koncepcje logo, dedykowanego nadchodzącej serii procesorów (bo na jednym na pewno się nie skończy). I choć ostateczna decyzja już zapadła, to Xiaomi zachęca użytkowników, aby próbowali zgadnąć, na które się zdecydowano.

Jak do tej pory, największą popularnością cieszy się wersja B i D. A Wy jak uważacie? Mnie najbardziej podoba się wariant B, ale obstawiam, że jednak wybrano D z uwagi na fakt, że jest minimalistyczny i troszkę bardziej „symboliczny” i „nieoczywisty”.

Przy okazji warto też wspomnieć, że pojawiła się także informacja, że nadchodzący procesor/procesory nie będą przeznaczone do budżetowców, a do urządzeń z co najmniej średniej półki. Premierowy układ ma m.in. składać się z ośmiu rdzeni i oferować łączność LTE Cat. 6 (pobieranie do 300 Mbit/s).

Więcej na temat nadchodzących procesorów Xiaomi dowiecie się z tego wpisu. Jednak dopiero 28 lutego dowiemy się, czy Chińczycy przygotowali tylko jeden, czy może rzeczywiście dwa układy.

Źródło: Weibo przez GizmoChina, Weibo przez GizmoChina