Fot za: GizChina

Xiaomi Notebook Pro (Enchanced Edition) debiutuje w tańszej wersji

Wiele osób mylnie twierdzi, że Xiaomi to tylko i wyłącznie smartfony. No, może i elektryczne hulajnogi czy smart-toalety. Tak naprawdę imperium producenta jest o wiele większe. Świetnym przykładem na jego ciągły rozwój jest nowa, nieco bardziej „budżetowa” wersja Notebook’a Pro.

Pierwsza wersja urządzenia debiutowała w październiku, a jej sercem był procesor z linii Intel Core i7. To bardzo wydajne, ale i nie najtańsze procesory, jakie można odnaleźć na rynku. A dla Xiaomi cena odgrywa naprawdę spore znaczenie. Być może z tego względu, producent zdecydował się na kompromis, którym okazał się być dopiero co ogłoszony Notebook Pro z procesorem Intel Core i5-10210U.

Fot za: GizChina

Zapytacie, co poza procesorem z linii i5. Cóż, jest całkiem nieźle. Urządzenie ma na wyposażeniu 8 GB pamięci RAM (DDR4), dysk SSD o pojemności 512 GB, a nawet dedykowany układ graficzny: Nvidia GeForce MX250. Wspólnym mianownikiem obu sprzętów jest 15,6-calowy ekran, który pracuje w rozdzielczości Full HD, bateria o pojemności 60 Wh z technologią szybkiego ładowania oraz głośniki zgodne ze standardem Dolby Atmos.

Xiaomi zaprezentowało nowe laptopy dla graczy

Najważniejszą kwestią jest oczywiście cena. Warto mieć na uwadze, że na ten moment laptop został oficjalnie ogłoszony tylko w Chinach i Azji. Oznacza to, że na jego dostępność u nas, w Europie, będzie trzeba trochę poczekać.

Mimo wszystko, nie będę zdziwiony, jeśli wiele osób zdecyduje się ściągać Notebook’a Pro z azjatyckich e-sklepów. Dlaczego? Bo wycena jest bardzo atrakcyjna. Wynosi ona 5899 juanów, co daje nam niecałe 3300 złotych. Pozwala to z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że wiele innych urządzeń z półki średniej zyskało właśnie bardzo mocnego przeciwnika.

źródło: GizChina