Xiaomi Mi6 z podwójnym aparatem? Zdjęcia potwierdzają

Xiaomi strzeże w tym roku swoich tajemnic całkiem nieźle. Oczywiście, o Mi6 wiemy już całkiem sporo, jednak żadne grafiki przedstawiające wiele szczegółów związanych z designem urządzenia nie ujrzały jeszcze światła dziennego. Do tej pory.

Główną plotką związaną z Xiaomi Mi6 jest oczywiście mnogość jego wersji. Mówi się o najdroższej, z dwustronnie zagiętym wyświetlaczem Edge, o „płaskiej”, jednak tak samo jak Edge, napędzanej Snapdragonem  835, a także o nieco uboższej ale w zamian szybciej debiutującej na rynku i nieco tańszej konstrukcji ze Snapem 821 i/lub Helio X30. Mi6 w wersji ze Snapdragonem 821 ma rozpocząć swoją rynkową przygodę najszybciej.

Nie można wykluczyć scenariusza wedle którego jest to odpowiedź firmy na śmiałe plany LG oraz Sony, które wypuściły kolejno G6 oraz Xperię XZs, aby jak najlepiej zagospodarować czas, po jakim Snapdragon 835 będzie dostępny globalnie dla wszystkich firm. Mówi się, że dopiero w dwa miesiące po debiucie wersji urządzenia pracującego na Snapie 821 do sprzedaży trafi wersja z najmocniejszym układem firmowanym przez Qualcomm’a.

Do tej pory o podwójnej optyce słyszeliśmy już kilka plotek, jednak branża nie była w posiadaniu renderów lub zdjęć potwierdzających tę teorię. Dzięki ekipie Playfuldroid możemy pokazać Wam pierwszą fotkę, która rzuca na sprawę nowe światło. Jeśli wierzyć serwisowi, Xiaomi dołączy do wyścigu na najlepszą podwójną optykę aparatu.

 

O samej matrycy wiemy niedużo. Było kilka spekulacji, jakoby Xiaomi miało wybierać się na zakupy do Sony, licząc na bezproblemową transakcję i wyjście z najnowszą matrycą IMX400 w koszyczku z zakupami, jednak trudno powiedzieć, czy Japończycy na to pójdą. Podobno Sony zamierza ograniczyć odsprzedaż kluczowych technologii swoim konkurentom.

W tej sytuacji, pozostaje nam czekać.

źródło: Playfuldroid

*Na zdjęciu głównym Xiaomi Mi5