Xiaomi Mi Pad osiąga niesamowity wynik w AnTuTu Benchmark

xiaomi-mi-pad-tablet-05

Wczoraj Kasia informowała Was o premierze chińskiego tabletu Xiaomi Mi Pad z systemem MIUI opartym na Androidzie. Ten technologiczny potwór, wyposażony między innymi w ekran o przekątnej 7,85 cala, procesor Tegra K1 oraz 2 GB pamięci RAM już na papierze wyglądał fenomenalnie. Świetna specyfikacja urządzenia oraz dopracowany system operacyjny nie mogły nie pozostawić po sobie wyraźnego odcisku w benchmarkach – już pierwsze testy w AnTuTu pokazują, że nowemu tabletowi firmy Xiaomi na razie nikt nie będzie umiał przeciwstawić się pod względem wydajności.

W teście który przedostał się do internetu urządzenie chińskiego producenta osiągnęło aż 39263 punktów. Wynik bliski 40000 musi budzić respekt, zwłaszcza że najlepsze urządzenia oparte na procesorach Snapdragon 801 zbliżają się maksymalnie do granicy 36000 punktów. Z całą pewnością NVIDIA Tegra K1, która jest sercem urządzenia, bardzo przyczyniła się do takiego stanu rzeczy. Za bardzo dobrą wydajność odpowiada także 2 GB pamięci operacyjnej oraz najnowsza wersja systemu operacyjnego Google – Android 4.4 KitKat. Jeśli ktoś szuka szybkiego tabletu opartego o Androida to Xiaomi Mi Pad jest z pewnością pozycją, którą będzie musiał wziąć pod uwagę.

29_1jtnXV2Gv

Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że na konferencji prasowej podczas której tablet został przedstawiony światu, Mi Pad w AnTuTu zdobył aż 41000 punktów. Wygląda więc na to, że prezentacja urządzenia była odzwierciedleniem tego, na co sprzęt naprawdę stać, a nie jedynie zagrywką PR.

Spodziewaliście się takich wyników nowego urządzenia Xiaomi?

[źródło]