Xiaomi nie porzuca tabletów - prace nad Mi Pad 4 trwają i mają się całkiem dobrze | Tabletowo.pl

Xiaomi nie porzuca tabletów – prace nad Mi Pad 4 trwają i mają się całkiem dobrze

Dołącz do dyskusji 0

Faktem jest, że tablety złote czasy mają już za sobą, lecz mimo wszystko wątpliwe, aby w dającej się przewidzieć przyszłości całkowicie odeszły do lamusa. Nowe urządzenia wciąż bowiem pojawiają się na rynku, a w najbliższych miesiącach do sprzedaży trafi jeszcze niejedna nowość. Jedną z nich ma być Mi Pad 4 od Xiaomi, gdyż – jak informują najnowsze doniesienia – prace nad nim trwają w najlepsze.

Jak zauważył serwis GizChina, w październiku 2017 roku Xiaomi usunęło ze swojej oficjalnej strony podstronę, poświęconą Mi Pad 3. To dość szybko, biorąc pod uwagę fakt, że sprzęt zadebiutował zaledwie pół roku wcześniej, na początku kwietnia 2017 roku. Wielu fanów marki uznało to za ciche unicestwienie linii tabletów, lecz w rzeczywistości producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w ich temacie.

Niedługo potem sam Lei Jun, czyli współzałożyciel marki, poinformował na swoim profilu w serwisie społecznościowym Weibo, że w przygotowaniu jest kolejna generacja tabletu i poprosił zainteresowanych o sugestie. Później jednak ten wątek się urwał, ale temat Mi Pad 4 właśnie powrócił. Znany chiński analityk, który niejednokrotnie trafnie przewidział plany produktowe Xiaomi, Pan Jiutang, doniósł bowiem, że nowa generacja Xiaomi Mi Pad jest w fazie rozwoju.

Oznacza to, że prędzej lub później Mi Pad 4 pojawi się na rynku. Na razie mimo wszystko za wcześnie jest, aby zgadywać, jaką specyfikację może mieć ten sprzęt, lecz prawdopodobnie najważniejsze wydaje się, aby producent odpowiednio dopracował oprogramowanie, gdyż wielu użytkowników narzekało, że soft jest słabą stroną Mi Pad 3.

Osobiście natomiast oczekiwałbym od Mi Pad 4 nie tylko funkcji tabletu, ale również hybrydy. Jak bowiem pokazują statystyki, to właśnie rozwiązania 2w1 cieszą się rosnącą popularnością wśród użytkowników. Wydaje mi się też, że sprzęt powinien mieć mocną specyfikację, jeśli faktycznie miałby komuś zastąpić laptopa. Mile widziany byłby także modem LTE, przynajmniej opcjonalny.

Źródło: Weibo przez GizChina

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona