Xiaomi pozazdrościło tabletów Apple. Nadchodzi 10-calowy Mi Pad 4 Plus | Tabletowo.pl

Xiaomi pozazdrościło tabletów Apple. Nadchodzi 10-calowy Mi Pad 4 Plus

Dołącz do dyskusji 0

Był czas, kiedy Xiaomi bardzo sugerowało się tym, jak Apple buduje swoje produkty. Wróć – wciąż tak jest. Był iOS od Apple i „znajomo” wyglądająca nakładka MIUI. Był iPad i uderzająco podobny Mi Pad. Apple z powodzeniem sprzedaje iPady o przekątnej 9,7 cala, i zgadnijcie, jaki tablet przygotowuje Xiaomi.

Pod koniec czerwca w Chinach zadebiutował Mi Pad 4. Tablet ten miał ekran o przekątnej 8 cali, a więc bardzo zbliżonej do 7,9-calowego iPada Mini 4. Jako że tablety są sprzętami, które wymienia się znacznie rzadziej niż smartfony, różnice w czasie wydania tych urządzeń nie były dla Xiaomi takie istotne. Jednak informacje o planach chińskiego producenta odnoście wydania większej wersji Mi Pada 4 każą sądzić, że przywiązuje on większą wagę do podążania ścieżką „jabłkowego wojownika”, niż do tej pory myśleliśmy.

Xiaomi Mi Pad 4

Podstawowa, obecnie sprzedawana wersja iPada ma 9,7 cala. Mi Pad 4 Plus ma dostać ekran 10 cali. Tak, doszukiwałbym się tutaj inspiracji Apple, gdyż Xiaomi do tej pory nie widziało większego sensu w wydawaniu większych tabletów. Najwyraźniej coś się zmieniło – i to w momencie, kiedy wielu producentów stara się raczej ograniczać produkcję tego typu urządzeń, a nie rozszerzać ich portfolio.

Mi Pad 4 Plus ma działać na tym samym procesorze, co standardowy Mi Pad 4, czyli na Snapdragonie 660. Razem z 4 GB pamięci RAM i 64 GB lub 128 GB pamięci na dane, powinien zapewniać wystarczającą wydajność dla typowego sprzętu kanapowego. Wiadomo także, że w standardzie tablet będzie miał port USB typu C oraz to, że pojawi się wersja z LTE (zaraz obok wersji z dwuzakresowym Wi-Fi).

Biorąc pod uwagę fakt, że będziemy mieć do czynienia z urządzeniem większym od 8-calowego Mi Pada 4, należałoby się spodziewać także większej niż 5000 mAh baterii. Co oprócz tego przyniesie premiera tego tabletu – jeszcze zobaczymy. Do czasu oficjalnej prezentacji pewnie jeszcze nie raz nawiążemy do spodziewanego „dziecka” Xiaomi. Wszak firma nie jest znana z tego, że pilnie strzeże swoich tajemnic.

Xiaomi Mi Pad 4 ma wszystko, czego potrzeba w tablecie (w tym LTE), a do tego kosztuje grosze

źródło: mysmartprice

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona