Xiaomi Mi Pad 4 zostanie pierwszym tabletem, który odblokujemy twarzą. Czytnik linii papilarnych idzie w odstawkę - Tabletowo.pl

Xiaomi Mi Pad 4 zostanie pierwszym tabletem, który odblokujemy twarzą. Czytnik linii papilarnych idzie w odstawkę

Wydaje się, że Xiaomi zamierza odrobinę namieszać na rynku tabletów z Androidem. I na rynku tabletów w ogóle – ponieważ Mi Pad 4 najprawdopodobniej zostanie pierwszym sprzętem tego segmentu, w którym zrezygnowano z czytnika linii papilarnych na rzecz technologii rozpoznawania twarzy. Jeśli tak, to wyprzedzi w tym Apple.

Na rynku tabletów ostatnio działo się niewiele, ale wygląda to na ciszę przed… może nie burzą, ale przed lekkim zawirowaniem nadchodzącym ze Wschodu. Otóż dotąd wydawało się, że pierwszym tabletem, w którym producent zrezygnuje z czytnika linii papilarnych, będzie nowy iPad Pro. Okazuje się jednak, że Xiaomi może dać Apple’owi małego pstryczka w nos i samo zaprezentować takie urządzenie wcześniej. A dokładnie – 25 czerwca, bo wtedy zobaczymy nowego Mi Pada 4.

Tabletowo.pl Xiaomi Mi Pad 4 zostanie pierwszym tabletem, który odblokujemy twarzą. Czytnik linii papilarnych idzie w odstawkę Tablety Xiaomi Zapowiedzi

Odblokowywanie tabletu twarzą nie będzie żadną rewolucją ani funkcją wymuszoną na tym sprzęcie przez ultrawąskie ramki – tablety będą nadal ich potrzebowały, żeby umożliwić wygodny chwyt oburącz. Przy sprzęcie o takich gabarytach (a Mi Pad 4 ma mieć ekran o przekątnej 8 cali), ramki będą wystarczająco szerokie, żeby można było umieścić w nich czytnik linii papilarnych. Nie chodzi więc o kwestie praktyczne, a po prostu o to, kto będzie mógł pochwalić się tym, że zrobił to pierwszy.

Tabletowo.pl Xiaomi Mi Pad 4 zostanie pierwszym tabletem, który odblokujemy twarzą. Czytnik linii papilarnych idzie w odstawkę Tablety Xiaomi Zapowiedzi

Dysponujemy kilkoma świeżo opublikowanymi zdjęciami Mi Pada 4. Jak na ośmiocalowy tablet wygląda całkiem przystępnie, z ekranem o proporcjach 16:10. Większość elementów nowego tabletu Xiaomi pochodzi od zeszłorocznego Mi Pada 3.

Tabletowo.pl Xiaomi Mi Pad 4 zostanie pierwszym tabletem, który odblokujemy twarzą. Czytnik linii papilarnych idzie w odstawkę Tablety Xiaomi Zapowiedzi   Tabletowo.pl Xiaomi Mi Pad 4 zostanie pierwszym tabletem, który odblokujemy twarzą. Czytnik linii papilarnych idzie w odstawkę Tablety Xiaomi Zapowiedzi   Tabletowo.pl Xiaomi Mi Pad 4 zostanie pierwszym tabletem, który odblokujemy twarzą. Czytnik linii papilarnych idzie w odstawkę Tablety Xiaomi Zapowiedzi

O specyfikacji też już niejednokrotnie pisaliśmy: w środku znajdziemy procesor Snapdragon 660, 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Cena za tę konfigurację ma wynosić 1499 juanów, ale ta kwestia zostanie ostateczna rozwiązana w dniu premiery. Czekamy więc, bo już najwyższy czas, żeby na rynek tabletów wpadło kilka nowych urządzeń.

Śmierć tabletów ogłoszono przedwcześnie? W najbliższym czasie zadebiutuje masa nowych urządzeń

źródło: Slashgear, GizChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona