Xiaomi Mi Pad 4 również otrzyma aktualizację do nakładki MIUI 10 18

Xiaomi Mi Pad 4 również otrzyma aktualizację do nakładki MIUI 10

Swego rodzaju ciekawostką był fakt, że tablet Mi Pad 4 w momencie swojej premiery nie miał zainstalowanej najnowszej wersji autorskiej nakładki systemowej producenta – MIUI 10. Xiaomi najwyraźniej potrzebuje więcej czasu, żeby przystosować ją do ośmiocalowego ekranu. Prace powoli posuwają się naprzód, a właściciele Mi Pada 4 mogą pobierać już wersję beta nowego oprogramowania.

Mimo tego, że tablet Xiaomi Mi Pad 4 już od nowości miał zainstalowanego najnowszego Androida Oreo w wersji 8.1, to nadal korzystał z MIUI 9. Było to tym bardziej zastanawiające, że MIUI 10 zaprezentowano pod koniec maja, więc Xiaomi miało prawie cały miesiąc (do premiery Mi Pada 4) na dostosowanie nakładki systemowej do nowego tabletu.

Xiaomi Mi Pad 4 również otrzyma aktualizację do nakładki MIUI 10 19
Xiaomi Mi Pad 4

 

Cóż, fani muszą jeszcze poczekać na oficjalny upgrade, ale ci bardziej niecierpliwi mogą już pobierać wersję beta MIUI 10 dla Mi Pada 4 i dołączyć do grona testerów nakładki, która w pewien sposób jest małą rewolucją dla Xiaomi. Tak jak MIUI 9 było dopieszczeniem pomysłów, które pojawiły się w ósmej edycji tej nakładki, tak MIUI 10 pod niektórymi względami wydaje się wytyczać nowe ścieżki dla sprzętu Xiaomi.

Co prawda te „nowe ścieżki” bardzo mocno inspirowane są interfejsem iPhone’ów i iPadów, ale chiński producent wcale się tego nie wyrzeka. Mi Pad 3 bardzo przypominał iPada mini, i chyba było to nawet na rękę właścicielom tabletów Xiaomi.

Na razie firma nie wspomniała ani słowem o planowanej dacie wydania oficjalnej, globalnej wersji MIUI 10 dla Mi Pada 4. Zakłada się, że nakładka powinna być gotowa do pobrania gdzieś na początku września.

MIUI 10 w wersji beta 8.7.5. dla Mi Pada 4 można pobrać z tych linków:

https://www.tabletowo.pl/2018/07/05/ktore-smartfony-xiaomi-dostana-otrzymaja-miui-10-aktualizacja-lista-modeli/

źródło: TheAndroidSoul