Xiaomi Mi Note 2 będzie najdroższym smartfonem w ofercie Xiaomi | Tabletowo.pl

Xiaomi Mi Note 2 będzie najdroższym smartfonem w ofercie Xiaomi

Dołącz do dyskusji 0

Flagowce Xiaomi kosztują tyle, co średniaki „markowej” konkurencji. Za Mi 5S trzeba zapłacić od 1999 do 2299 juanów (~1200-1400 złotych), natomiast za Mi 5S Plus od 2299 do 2599 juanów (~1400-1600 złotych). Chińczycy jednak planują to zmienić – nadchodzący Mi Note 2 będzie najdroższym smartfonem w ofercie producenta.

Dobrze nam znany, chiński analityk Pan Jiutang opublikował na swoim profilu w serwisie społecznościowym Weibo informację, że najnowszy high-end Xiaomi, Mi Note 2, będzie kosztował aż 4000 juanów, czyli równowartość około 2400 złotych. Używam partykuły „aż”, ponieważ producent nigdy nawet nie zbliżył się do takiego progu w przypadku smartfonów.

Poza tym należy pamiętać, że cena ta ma dotyczyć wyłącznie rodzimego rynku. Gdy urządzenie trafi do sprzedaży, sklepy, które oferują wysyłkę za granicę, na pewno podbiją cenę, przez co wzrośnie ona o kilkaset złotych. Czy warto więc będzie ściągać Mi Note 2 z Chin, skoro za podobne pieniądze można kupić w Polsce tegoroczne flagowce konkurencji?

Na odpowiedź na to pytanie jest jednak za wcześnie, ponieważ nie wiemy dokładnie, co zaoferuje ten model. A jego premiera dopiero w przyszłym miesiącu, więc jeszcze musimy się wstrzymać z wydawaniem takich osądów.

Źródło: GizmoChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona