Xiaomi Mi Mix (fot. Xiaomi)

Xiaomi Mi Mix – taki będzie iPhone 8?

Nie ma co udawać, Mi Mix przyciąga uwagę. Smartfon, który wkrótce zaprezentuje szerszej publiczności firma Xiaomi, może być kolejną małą rewolucją na rynku. Możliwe też, że Chińczycy wyprzedzili o rok plany konkurencji – a konkretnie, firmy Apple.

„All in glass” – tym określeniem ochrzczono przyszłorocznego iPhone’a. „Rewolucyjny”, jak chcą media iPhone 8 ma wprowadzić całą gamę nowych rozwiązań i oczywiście nowy wygląd. „Cały ze szkła” – taki ma być nowy iPhone, który ma zdeklasować poprzedników. Wczorajsza prezentacja Xiaomi Mi Mix rzuca sporo światła na przyszłoroczne urządzenie firmy Apple. Być może iPhone 8 będzie wyglądał bardzo podobnie do smartfonu chińskiego producenta.

Pierwszym krokiem w stronę bezramkowego iPhone’a było wprowadzenie nowego przycisku Home w tegorocznym wydaniu smartfonu. Stąd już niewiele do całkowitego zastąpienia przycisku przez jego wirtualny odpowiednik. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie czytnika linii papilarnych z poziomu ekranu dotykowego. Problemem wydaje się umieszczenie przedniej kamerki, ale jak pokazuje przykład Mi Mix, nie jest to niemożliwe.

Obserwując Mi Miksa być może jesteśmy najbliższej idei przyszłorocznego iPhone’a. Trzeba dodać, że to nie pierwszy raz, kiedy konkurencja wyprzeda plany firmy z Cupertino. Tak było z technologią 3D Touch, a także smartwatchami. W przypadku Mi Mix też być może widzimy rozwiązanie, które za rok w zbliżonej formie zaprezentuje zespół Tima Cooka. Mam nadzieję, że będzie to równie ciekawy pomysł, co w przypadku Xiaomi.