Xiaomi Mi Mix

Xiaomi Mi Mix 2 może mieć jeszcze węższe ramki niż poprzednik

Mi Mix bez wątpienia był jedną z najważniejszych nowości 2016 roku. Czas jednak jest bezlitosny i powoli wszyscy o nim zapominają – wszakże na horyzoncie są flagowce m.in. Huawei, LG i Samsunga, których oficjalnych premier wyczekujemy z niecierpliwością. Xiaomi na szczęście nie próżnuje i już teraz potwierdziło, że pracuje nad Mi Mix 2.

Jak to mówią: apetyt rośnie w miarę jedzenia. Już Mi Mix jest prawie „bezramkowy”, jednak w jego przypadku stosunek powierzchni, zajmowanej przez wyświetlacz do powierzchni całego panelu przedniego nie wynosi deklarowanych 91,3%, a „zaledwie” 85%. I choć to nadal świetny wynik, to od smartfonów z tej serii wymagać będziemy znacznie więcej. Szczególnie, że konkurencja nie śpi i w swoich tegorocznych flagowcach również (w większości) maksymalnie „odchudzi” ramki wokół wyświetlacza.

Aby sprostać tym wymaganiom, Xiaomi postanowiło nawiązać współpracę z francuskim architektem i designerem, Phelippe Starckiem (poczytajcie sobie o nim na Wikipedii, albo zajrzyjcie na jego oficjalną stronę). Jak zdradził na swoim profilu w chińskim serwisie społecznościowym Weibo sam Lei Jun (założyciel firmy), ich wspólna przygoda – już po pierwszych rozmowach – zapowiada się naprawdę obiecująco.

Naturalnie nie można oczekiwać, że Mi Mix 2 zaoferuje 99,9% screen-to-body ratio, jednak na pewno jest jeszcze jakieś miejsce do popisu. Być może w tym przypadku Chińczykom rzeczywiście uda się „dobić” do deklarowanych w przypadku Mi Mix 91,3%.

*Na grafice wyróżniającej Xiaomi Mi Mix

Źródło: GizmoChina