Xiaomi Mi Mix 2 (fot. Xiaomi)

Xiaomi potwierdza: pierwotnie Mi Mix 2 miał zadebiutować tego samego dnia, co nowe iPhone’y

Doskonale pamiętam moment, w którym pojawiła się plotka, jakoby Xiaomi zamierzało zaprezentować Mi Mix 2 tego samego dnia, co Apple tegoroczne iPhone’y, w tym tego jubileuszowego. Później jednak sam zainteresowany poinformował, że konferencja odbędzie się dzień wcześniej, 11 września. Ale właśnie okazuje się, że producent pierwotnie miał inne plany.

Reklama

CEO Xiaomi, Lei Jun, po konferencji Apple, podczas której zadebiutowały m.in. Apple Watch series 3, iPhone’y 8 i 8 Plus oraz iPhone X zdradził, że początkowo planowano zaprezentować Mi Mix 2, Mi Note 3 oraz Mi Notebook Pro 12 września. Jednak kiedy koncern z Cupertino potwierdził oficjalnie, że Apple Special Event odbędzie się tego samego dnia, podjęto decyzję, aby przesunąć swoją konferencję z wtorku na poniedziałek. Jak więc widać, przywoływana na samym początku plotka była w 100% prawdziwa.

Reklama

I choć Lei Jun przyznał, że nieszczególnie im na rękę taka sytuacja, że Mi Mix 2 i iPhone X zadebiutowały zaraz po sobie, to i tak jest przekonany, że jego „bezramkowiec” dobrze się sprzeda. A raczej świetnie. Chociaż to i tak zbyt delikatne określenie. Już 1 sierpnia rozpoczęto bowiem produkcję tego smartfona i tylko w tym miesiącu planowane jest dostarczenie na rynek 10 milionów egzemplarzy tego modelu.

Xiaomi Mi Mix 2 (fot. Xiaomi)

Ogólnie Xiaomi zamierza natomiast wyprodukować 70 milionów sztuk Mi Mix 2. Trzeba przyznać, że to niewyobrażalna wręcz liczba w porównaniu do Mi Mixa, który był przecież smartfonem koncepcyjnym i niełatwo było go kupić. Tym razem producent najwyraźniej nie zamierza się już patyczkować i na poważnie zamierza powalczyć o klienta. I jest to nawet logiczne, wszakże w tym roku Chińczycy chcą (w końcu) sprzedać łącznie 100 milionów urządzeń.

Deklaracja wyprodukowania aż 70 milionów egzemplarzy Mi Mix 2 sugeruje, że smartfon trafi oficjalnie do wielu krajów i kto wie, może ABC Data lub/i Ingram Micro Poland również zdecydują się go ściągnąć do Polski i tu sprzedawać. Chociaż jeśli tak, to niech nie polecą z ceną jak w przypadku Mi Note 2, który kosztował na start 2999 złotych ;)

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/09/11/xiaomi-mi-mix-2-premiera-cena-specyfikacja/

Źródło: MyDriversMyDrivers przez GizmoChina