Xiaomi Mi Mix 2 Starck concept

Znamy oficjalną datę premiery Xiaomi Mi Mix 2. To już za chwilę

Przyznam szczerze, że jeszcze nie miałem nawet okazji zapoznać się na żywo z Xiaomi Mi Mix, a okazuje się, że firma już za chwilę chce wypuścić drugą generację urządzenia. Pierwsza była na swój sposób rewolucyjna i na dobrą sprawę, to właśnie to urządzenie zapoczątkowało trend na smartfony bezramkowe. Czy Xiaomi Mi Mix 2 powtórzy medialny sukces poprzednika?

Reklama

Biorąc pod uwagę, że już od dłuższego czasu #XiaomiLepsze, nie muszę chyba tłumaczyć, że firma pochodzi z Chin. Z tego powodu wręcz oczywistym wydaje się być fakt, że Mi Mix 2 zadebiutuje właśnie w Państwie Środka, prawda?

Reklama

Powyższa grafika pojawiła się na profilu Xiaomi na Weibo, czyli chińskim odpowiedniku Twittera. Zresztą nawet po stylistyce jesteśmy w stanie stwierdzić z niemal stuprocentową pewnością, że to nie fake.

Niestety, „plakat” nie wnosi nic nowego do naszej wiedzy na temat samego smartfona, ale nie pozostawia żadnych wątpliwości, że mowa o Xiaomi Mi Mix 2. Nie tylko zarys urządzenia od razu przywodzi na myśl coś bezramkowego, ale przecież właśnie taki napis znajduje się u dołu grafiki.

No, to kiedy w końcu zadebiutuje Xiaomi Mi Mix 2? Mam dla Was wskazówkę – spójrzcie w lewy, dolny róg plakatu. Należy oczywiście pamiętać, że w Chinach panuje zwyczaj zapisywania daty w formacie MM/DD (a więc najpierw miesiąc, a potem dzień) i wszystko mamy na tacy. Następca prawdziwego bezramkowca zostanie zaprezentowany już 11 września, a więc za niecałe dwa tygodnie.

A co wiemy o samym urządzeniu? W kwietniu poznaliśmy jego prawdopodobną specyfikację, choć dopiero w czerwcu Xiaomi w ogóle potwierdziło, że Xiaomi Mi Mix 2 się pojawi. Póki co, jedyną w pełni potwierdzoną informacją jest… data premiery, choć spekulujemy co nieco na temat jeszcze lepszego stosunku wyświetlacza do powierzchni panelu smartfona – mówi się tutaj o wartości 93%. Na szczęście już niedługo nasza ciekawość zostanie zaspokojona i jest nadzieja, że jeszcze w październiku Xiaomi Mi Mix 2 pojawi się u importerów.

źródło: Android Authority

 1. Pamiętając poprzedni model, to z niecierpliwością czekam na zaskoczenie, jakie wywoła jego cena. Od razu powiem, że aparat dalej jest do d… Może choć ogólnie będzie lepszym telefonem niż poprzedni -tragiczny- wypust.

     1. Bo flagowcem to może być tylko jeden telefon z najlepszym aparatem. To nie lustrzanka!
      Widziałem zdjęcia z Mi6 i podobają mi się bardziej niż te z iPhone 7 albo Huawei P10.
      Zdjęcia z Mi4 wyglądają lepiej czasem niż z mojego LG G2.
      To w Mi Note 2 i Mi Mix aparat był zły w porównaniu do innych telefonów, a Mi4, Mi5 i Mi6 nie miały po prostu najlepszych, ale bardzo dobre.

     2. Dokładnie. Co dziwne Mi4 miał przysłonę 1.8, gdzie po raz drugi dopiero w Mi6 też dali 1.8, a ile telefonów było po drodze, wszystkie 2.0 albo 2.2. Mi4 robił super zdjęcia w swoim czasie, nadal wyglądają ładnie, nawet Mi Note z tym samym sensorem tylko 2.0 też robi dobre zdjęcia, porównywałem z A5 2017 np. i często robi lepsze zdjęcia.

 2. A jak przy Xiaomilepsze jesteśmy, czy mieliście w dłuższym użytkowaniu przypadek trwałego odkształcenia się słuchawki, od noszenia w kieszeni czy coś takiego? U mnie by mnie nie dziwiło, bo mam skrajnie niskopółkowy telefon, ale kolega z pracy miał dłuższy czas Mi5 i narzekał na to samo.

  1. Mój MI5 od maja 2016r również może za poziomice służyć. Noszę zazwyczaj w kieszeni jeansów, nigdy nie miał żadnego etui na sobie (przez prawie rok jedynie folię 3D od 3MK). Nosząc go w tylnej kieszeni nie wykluczyłbym jednak takiej możliwości w końcu ponoć telefon bardzo łamliwy… ponoć.

    1. Staram się nie bluzgać, żeby w ogóle nie stracić spokojnej głowy, bo poza tym jeszcze mi inne rzeczy siadły i stoję przed wyborem nowego smartfona więc to jednocześnie dobrze i źle. ;)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama