Xiaomi Mi Max 2 w GFXBench. Specyfikacja jest zaskakująca 17

Xiaomi Mi Max 2 w GFXBench. Specyfikacja jest zaskakująca

Doniesienia na temat Xiaomi Mi Max 2 pojawiają się już od pewnego czasu, jednak ani razu nie mieliśmy twardych dowodów na to, o czym wspominały. A obiecywały bardzo dużo. Niestety, wygląda na to, że nie będzie aż tak „kolorowo”.

W bazie GFXBench zauważono smartfon o oznaczeniu kodowym Xiaomi Oxygen i wiele wskazuje na to, że jest to Mi Max 2. Po pierwsze, Mi Max nazywano wewnętrznie Helium, więc mamy tu pewnego rodzaju konsekwencję. Po drugie, benchmark podaje, że urządzenie wyposażono w 6,4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920) – a ekran o takiej przekątnej ma przecież tylko jeden model w ofercie tej marki.

Największą niespodzianką jest jednak to, że Mi Max 2 napędza ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 506. Wszystko wskazuje na to, że jest to zaprezentowany nie tak dawno Qualcomm Snapdragon 626, czyli lekko „podrasowana” wersja Snapdragona 625.

Co ciekawe, do tej pory mówiło się, że sercem smartfona ma być Qualcomm Snapdragon 660, który pod względem wydajności na pewno przewyższy Snapdragona 626. Wydawało się to całkiem prawdopodobne, ponieważ Mi Max – w zależności od wersji – napędza sześciordzeniowy Snapdragon 650 lub ośmiordzeniowy Snapdragon 652 (oba z układem graficznym Adreno 510). Wygląda jednak na to, że Xiaomi sukcesywnie stosuje politykę „cofania się” (pierwszy jej przykład mieliśmy w przypadku Redmi Note 4 ze Snapdragonem 625).

Jeżeli zaś chodzi o pozostałe parametry, to Mi Max 2 zaoferuje także 4GB RAM i 128GB pamięci wewnętrznej (choć na pewno pojawią się i mniej „wypasione” wersje), aparat główny 12 Mpix z możliwością nagrywania wideo w jakości 4K, kamerkę 5 Mpix na przodzie oraz moduł NFC. Smartfon ma pracować pod kontrolą MIUI, bazującego na Androidzie 7.1.1 Nougat.

Xiaomi Mi Max 2 w GFXBench. Specyfikacja jest zaskakująca 18
Xiaomi Mi Max 2 w GFXBench

*Na zdjęciu wyróżniającym Xiaomi Mi Max (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: GFXBench przez @krispitech