Potwierdzone: Xiaomi Mi Max 2 zadebiutuje 25 maja
Zapowiedź premiery Xiaomi Mi Max 2

Potwierdzone: Xiaomi Mi Max 2 zadebiutuje 25 maja

O potencjalnej premierze Mi Max 2 w maju mówiło się już w lutym. I plotki te właśnie się potwierdzają. Xiaomi poinformowało bowiem, że smartfon zadebiutuje w najbliższy czwartek, 25 maja. Przy okazji producent zaprzeczył jednak, jakoby razem z urządzeniem miało zostać zaprezentowane również MIUI 9.

Mi Max 2 zdążył już pojawić się w GFXBench, a tym samym zdradzić większość swojej specyfikacji technicznej. Jak podaje benchmark, smartfon wyposażono w 6,4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920; ppi=344), 4GB RAM, aparat główny 12 Mpix z funkcją nagrywania wideo w jakości 4K, kamerkę 5 Mpix na przodzie, NFC oraz aż 128GB pamięci wewnętrznej. Nie ulega jednak wątpliwości, że na rynku pojawi się również mniej „pojemna” wersja.

Ale najprawdopodobniej najważniejszą informacją w przypadku Mi Max 2 jest ta, że smartfon napędzać ma ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2,2 GHz układem graficznym Adreno 506, czyli Qualcomm Snapdragon 626 (14 nm). Nie dla wszystkich będzie to zaleta, ponieważ przypomnijmy, że sercem Mi Max – w zależności od wersji – jest sześciordzeniowy Snapdragon 650 lub ośmiordzeniowy Snapdragon 652 (oba z grafiką Adreno 510).

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Mi Max 2 działać ma pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.1.1 Nougat, ale oprogramowanie zostanie „przykryte” interfejsem MIUI 8, a nie MIUI 9. Na premierę tego ostatniego musimy jeszcze poczekać. Tymczasem poniżej możecie zobaczyć, jak rzekomo ma wyglądać nadchodzący smartfon.

Potwierdzone: Xiaomi Mi Max 2 zadebiutuje 25 maja
Xiaomi Mi Max 2 (fot. GizmoChina)

Na koniec, gwoli ścisłości, przypomnę przy okazji, że swojego czasu mówiło się, że Mi Max 2 zostanie wyposażony m.in. w Snapdragona 660 i 6GB RAM. Jednak teraz muszę przyznać, że jest to raczej wątpliwe. Jedyne, co z tamtego przecieku jest w miarę wiarygodne, to informacja o tym, że akumulator ma mieć pojemność 5000 mAh.

Źródło: XiaomiWeibo