Xiaomi ma nową aplikację zdrowotną, ale na razie nie możesz jej używać

Samsung, Huawei, Xiaomi, Google – każdy z tych producentów smartfonów ma własną aplikację zdrowotną. Xiaomi najwyraźniej zaszalało, bo wszystko wskazuje na to, że wkrótce będziemy mogli skorzystać z drugiej takiej apki, choć jeszcze nie teraz.

Zgodnie z odkryciem XDA Developers, w najnowszej wersji nakładki MIUI China, przeznaczonej dla deweloperów (o oznaczeniu 9.7.23.), pojawiła się aplikacja Mi Health.

Reklama

Podobnie jak w przypadku innych tego typu programów, Mi Health śledzi liczbę kroków, harmonogram snu czy fazy cyklu menstruacyjnego. Daje możliwość ustawienia celów treningowych, dostosowanych do naszego tryby życia, czyli średniego dystansu przemierzonego na piechotę każdego dnia, długości snu i wskaźnika masy ciała (BMI). Wszystkie zebrane dane aplikacja będzie podsumowywać i przedstawiać w formie przystępnych wykresów, z których dowiemy się na przykład ile kalorii udało nam się spalić w danym okresie.

Można założyć, że Mi Health korzysta z czujników telefonu, na którym jest zainstalowane lub też polega na danych z opaski fitness – to nie zostało dokładnie ustalone.

Niestety, na razie nie ma możliwości przetestowania nowej aplikacji zdrowotnej, chyba, że spełniamy dwa warunki: posiadamy kompatybilny smartfon Xiaomi i mamy na nim zainstalowaną betę MIUI w wersji chińskiej. To już chyba lepiej poczekać, aż program pojawi się w sklepie Google Play, a do tego czasu korzystać z tego, co jest – Mi Fit.

Jak przekazuje Wojtek JJ w komentarzach – aplikacja Mi Health działa także na MIUI Global, więc nie ma konieczności dołączania do beta testów, by ją przetestować. Wystarczy znaleźć w sieci plik .apk. 

Aplikacja Mi Fit 4.0 z całkowicie nowym wyglądem. Zmiany są, ale…

źródło: XDA Developers przez Android Authority