Xiaomi uruchamia zbiórkę crowdfundingową, by rozpocząć sprzedaż opaski z modułem NFC, którego w Mi Band 3 brakuje | Tabletowo.pl

Xiaomi uruchamia zbiórkę crowdfundingową, by rozpocząć sprzedaż opaski z modułem NFC, którego w Mi Band 3 brakuje

Dołącz do dyskusji 0

Dwa miesiące temu Xiaomi, przy okazji premiery smartfonów Mi 8, Mi 8 Explore Edition oraz Mi 8 SE zaprezentowało nową generację opaski Mi Band. Niestety, zabrakło w niej czegoś, na co fani Mi Banda 2 czekali bardzo długo – modułu NFC. Teraz producent uruchomił zbiórkę crowdfundingową, by sfinansować produkcję i sprzedaż smartbanda o bardzo podobnej budowie, ale wyposażonego w NFC.

Smartband o nazwie Black Plus NFC wyposażono w wyświetlacz AMOLED o przekątnej 0,95 cala o rozdzielczości 240 x 120 pikseli, a zatem większy niż w Mi Band 3, gdzie ekran ma 0,78 cala i rozdzielczość 120 x 80 pikseli. Produkcja tej opaski będzie nadzorowana przez Xiaomi, ale wykonawcą będzie inna firma – Shenzhen Ruyi Discovery Technology Co., Ltd.

Black Plus NFC dzięki zamontowanemu modułowi może stać się bardzo przydatnym gadżetem dla mieszkańców Chin. I tylko Chin, ponieważ jego sprzedaż ograniczy się tylko do terenu tego kraju. Idzie za tym wyposażenie smartbanda w specjalne oprogramowanie, które umożliwi korzystanie z terminali zbliżeniowych w różnych miejscach – od sklepów przez uczelnie i miejsca pracy po komunikację miejską. Korzystając z karty obiegowej Pekin-Tianjin-Hebei, będzie można podróżować między 148 miastami, bez wyciągania portfela z kieszeni.

Smartband będzie w stanie wytrzymać nawet 18 dni pracy, oferując również wodoodporność i kompatybilność z aplikacją Xiaomi Mijia.

Black Plus NFC przeznaczony jest tylko na rynek chiński, ale nawet zapowiedziana na wrzesień wersja Mi Banda 3 z NFC na wiele nam się nie przyda. Obsłuży ona tylko chińskie terminale, zgodne ze standardem AliPay. W Polsce ani w żadnym innym europejskim kraju Mi Band 3 NFC, choć będzie wyposażony w odpowiedni moduł, nie pomoże nam zapłacić za zakupy zbliżeniowo.

Byłoby bardzo miło, gdyby kiedyś opaski Xiaomi współpracowały choćby z takim Google Pay, tak samo dobrze jak najwyższe modele smartfonów tego producenta.

źródło: GizChina 

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona