Xiaomi Mi Air Purifier 2H dostępny w Polsce

Oczyszczacze powietrza to urządzenia coraz częściej pojawiające się w naszych mieszkaniach. Mają dbać o nasze zdrowie i samopoczucie, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Teraz możemy się na niego przegotować z nową wersją oczyszczacza od Xiaomi – Mi Air Purifier 2H, który właśnie trafił do oficjalnej dystrybucji w Polsce.

Smog, bakterie i zarazki – przez to wszystko nasze zdrowie kuleje, a sami źle się czujemy. Na pomoc oczywiście przychodzą oczyszczacze powietrza. Jak dużo z takich haseł reklamowych to marketingowy bełkot, a ile rzeczywiście jest w stanie zmienić dobry oczyszczacz powietrza? Niestety, każdy musi odpowiedzieć sobie na to pytanie sam, ale przynajmniej dzięki Xiaomi nie wydamy na poszukiwania tej odpowiedzi zbyt dużo pieniędzy.

Reklama
Xiaomi Mi Air Purifier 2H / Xiaomi

Mi Air Purifier 2H to kosztujący 499 zł oczyszczacz powietrza, dedykowany do mniejszych pomieszczeń (chociaż 31 metrów kwadratowych to wcale nie tak mało). Charakteryzuje się minimalistycznym, przyjemnym dla oka designem i oczywiście dobrą filtracją. Filtr HEPA, znajdujący się w środku, jest w stanie wychwycić do 99,7% cząsteczek do wielkości 0,3 μm, a wraz z nimi kurz, zarazki i sierść naszego pupila. W przypadku konieczności wymiany, za filtr będziemy musieli zapłacić na stronie Xiaomi 149 zł, ale wystarczy poszperać w Internecie, aby zapłacić za niego kilkadziesiąt zł mniej.

Filtr HEPA w Xiaomi Mi Air Purifier 2H / Xiaomi

Odświeżaczem możemy sterować za pomocą aplikacji mobilnej Mi Home. Możemy w niej ustalić harmonogram pracy Mi Air Purifier 2H, zobaczyć aktualny stan powietrza w pomieszczeniu (temperatura, wilgotność, jakość) czy też sprawdzić, czy filtr nie powinien już zostać wymieniony. W trybie „Super” urządzenie jest w stanie „przerzucić” przez siebie aż 260 m³/h, co powinno wystarczyć na poprawne funkcjonowanie w wyżej wspomnianym 31 m² pokoju. Niestety, deklarowany poziom hałasu na poziomie 33 dB ~ 65 dB znaczy tyle, że w trybie „Super” oczyszczacz najprawdopodobniej osiąga wyjące wręcz ponad 60 dB i jest super, ale głośny. Wymiary Mi Air Purifier 2H to 24 cm szerokości i 52 cm wysokości. Waży 4,8 kg.

Xiaomi Mi Air Purifier 2H / Xiaomi

Źródło: Xiaomi via Tablety.pl