Następca Xiaomi Mi A1 nie będzie jedynym, nowym smartfonem z Android One. Pojawi się jeszcze jeden, nieco słabszy | Tabletowo.pl

Następca Xiaomi Mi A1 nie będzie jedynym, nowym smartfonem z Android One. Pojawi się jeszcze jeden, nieco słabszy

Dołącz do dyskusji 0

Niedawno sam Lei Jun oficjalnie poinformował, że Xiaomi planuje wypuścić na rynek więcej smartfonów będących przedstawicielami programu Android One, nie tylko bezpośredniego następcę Xiaomi Mi A1. Nie minęło wiele czasu i już pojawiły się pierwsze informacje na temat nadchodzących nowości z „czystym” Androidem – bo do sprzedaży trafią co najmniej dwie.

Jak udało się dowiedzieć ekipie z xda-developers, pierwszym z nowych smartfonów Xiaomi jest model o oznaczeniu jasmine_sprout. Nie ma wątpliwości, że mamy tu do czynienia z urządzeniem z serii Android One, bowiem Xiaomi Mi A1 to tissot_sprout. Dopisek „sprout” jest charakterystyczny właśnie dla sprzętów z tej rodziny. Do tego w oprogramowaniu nie doszukano się nawiązań do aplikacji systemowych MIUI, znaleziono natomiast wiele związanych z czystym Androidem oraz podział na partycje A/B, umożliwiający bezproblemowe aktualizacje.

Ekipie z xda-developers udało się również wygrzebać kilka informacji na temat specyfikacji jasmine_sprout. Sercem smartfona jest ośmiordzeniowy (8x Kryo 260; 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 660 z układem graficznym Adreno 512. Sprzęt ma też na przodzie kamerkę o rozdzielczości 20 Mpix. Co ciekawe, w oprogramowaniu odnaleziono nawiązanie do Xiaomi Mi 6X, co zdaje się być potwierdzeniem przypuszczeń, iż po wgraniu czystego Androida urządzenie zadebiutuje na rynku jako nowy model z serii Android One (najpewniej Xiaomi Mi A2).

Jak jednak wspomniałem na początku, w przygotowaniu jest nie tylko ten jeden smartfon. Xiaomi pracuje także nad drugim, o oznaczeniu kodowym daisy_sprout. W jego przypadku udało się dowiedzieć tylko tyle, że jego sercem jest ośmiordzeniowy (8x ARM Cortex-A53; 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 625 z układem graficznym Adreno 506. Co ciekawe, spece z xda-developers nie wykluczają, że być może jest to nadchodzący Xiaomi Redmi S2, tylko z czystym Androidem.

Mnie osobiście cieszy, że Xiaomi zamierza wypuszczać coraz więcej smartfonów z serii Android One, ponieważ nie wszyscy przepadają za przepełnionym funkcjami MIUI, ale chętnie kupiliby coś z oferty tej marki z uwagi na fakt, że wszystkie sprzęty z portfolio oferują nader atrakcyjny stosunek ceny do oferowanych możliwości.

A wy kupilibyście budżetowy smartfon z serii Android One o nieco słabszej specyfikacji niż Xiaomi Mi A1?

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi A1 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję, przygotowaną przez Kacpra)

Źródło: xda-developers

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona