Xiaomi nie popełnia tego samego błędu – już udostępniło kod źródłowy kernela do modeli Mi A2 i Mi A2 Lite | Tabletowo.pl

Xiaomi nie popełnia tego samego błędu – już udostępniło kod źródłowy kernela do modeli Mi A2 i Mi A2 Lite

Dołącz do dyskusji 0

Cóż, około rok temu niezależni deweloperzy nie za bardzo mogli pochwalić Xiaomi. Ich produkt, a dokładniej model Mi A1, okazał się być idealnym sprzętem pod Custom ROM-y. Było jednak pewne „ale”. Firma przez wiele miesięcy nie udostępniała kernel source, przez co tworzenie modyfikacji było niezwykle trudne, a można rzec, że praktycznie niemożliwe. Po dłuższym czasie Xiaomi się zrehabilitowało i zrobiło to, co powinno. Producent postanowił nie popełniać dwa razy tego samego błędu.

Niedawno na rynku pojawiła się kolejna generacja smartfonów od Xiaomi z Android One, a dokładniej modele Mi A2 i Mi A2 Lite. Firma widocznie nie chce ponownie popełniać tego samego błędu i już udostępniła Kod źródłowy dla tych urządzeń. Dzięki temu niezależni deweloperzy mogą wygodnie tworzyć Custom ROM-y i inne modyfikacje na te sprzęty.

To będzie bardzo często polecany smartfon – Xiaomi Mi A2 debiutuje w Madrycie

Sprawniejsza reakcja Xiaomi na oczekiwania zainteresowanych deweloperów jest widoczna również przy innych urządzeniach tej marki – chociażby model Mi Mix 2S doczekał się publicznego kernel source dosyć szybko. Do najnowszego produktu firmy, czyli POCOPHONE F1, który ma zaledwie kilka dni, też już udostępniono źródło kernela. To sprawia, że urządzenie to nie tylko jest świetnym i tanim smartfonem, ale również ciekawym gadżetem dla tych, co tworzą przeróżne modyfikacje bądź lubią je instalować.

O POCOPHONE F1 dowiecie się więcej z tego artykułu:

Pocophone F1 – polska cena smartfona miażdży. Bo #POCOprzepłacać

Trzeba przyznać, że Xiaomi faktycznie czyta uwagi klientów i próbuje naprawić swoje błędy z przeszłości. To sprawia, że Xiaomi Mi A2, Mi A2 Lite, ale również i POCOPHONE F1 stają się bardzo dobrymi urządzeniami do instalowania i testowania przeróżnych modyfikacji.

Źródło: GizChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona