Niespodzianka: Xiaomi Mi A2 wspiera szybkie ładowanie Quick Charge 4.0. Niestety, nie w Europie | Tabletowo.pl

Niespodzianka: Xiaomi Mi A2 wspiera szybkie ładowanie Quick Charge 4.0. Niestety, nie w Europie

Dołącz do dyskusji 0

Xiaomi Mi A2 zadebiutował wczoraj w Madrycie i producent poinformował, że smartfon wspiera technologię szybkiego ładowania Quick Charge 3.0. Właśnie jednak okazuje się, iż model ten można ładować również z wykorzystaniem Quick Charge 4.0, lecz nie w Europie. Z tego udogodnienia skorzystają jedynie użytkownicy w… Indiach.

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że na różne rynki trafiają różne wersje danego modelu. Najczęściej jednak różnice objawiają się w mniejszej lub większej ilości pamięci operacyjnej i wewnętrznej na pliki użytkownika oraz rozdzielczości aparatów na tyle i/lub przodzie, rzadziej natomiast obecnością lub brakiem jakiejś technologii, na przykład ładowania bezprzewodowego czy przetwornika cyfrowo-analogowego.

Przynajmniej ja po raz pierwszy spotykam się jednak z sytuacją, że dokładnie ten sam model wspiera dwie różne technologie szybkiego ładowania. Dostępny w Europie Xiaomi Mi A2 można będzie bowiem ładować z wykorzystaniem standardu Quick Charge 3.0, podczas gdy użytkownicy tego smartfona w Indiach dostaną do dyspozycji Quick Charge 4.0.

Co ciekawe, na wszystkich rynkach Xiaomi Mi A2 ma mieć procesor Qualcomm Snapdragon 660, który natywnie wspiera Quick Charge 4.0, dlatego trudno mi pojąć decyzję producenta. Na razie nie wiadomo jednak, czy dostępne w krajach innych niż Indie egzemplarze zostały wykastrowane z jakiegoś elementu, czy jest to kwestia czysto software’owa i jakimiś zabiegami będzie się dało odblokować obsługę Quick Charge 4.0 w smartfonach z – na przykład – europejskiej dystrybucji.

Przy okazji warto jednak przypomnieć, że w pudełku dodawana jest ładowarka 5 V/2 A, więc użytkownicy i tak będą musieli kupić sobie nową, jeśli zechcą skorzystać z dobrodziejstw Quick Charge 3.0 lub Quick Charge 4.0.

Polecamy również:

Oficjalna lista smartfonów, wspierających ładowanie Quick Charge 4.0, jest oszałamiająco… krótka

Źródło: Android Central dzięki xda-developers

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona