Xiaomi wznawia proces aktualizacji do Androida 8.0 Oreo dla Xiaomi Mi A1

Xiaomi nie ma łatwego życia z aktualizacją do Androida 8.0 Oreo dla Mi A1. Producent, z uwagi na liczne błędy, już dwa razy ją wstrzymywał. Teraz ponownie udostępnia nową wersję oprogramowania dla tego modelu.

Jak podaje producent, Android 8.0 Oreo został już rozesłany do wszystkich właścicieli Xiaomi Mi A1. Firma zwraca przede wszystkim uwagę na tryb Pictur-in-Picture, czyli możliwość np. kontynuowania oglądania filmu lub prowadzenia rozmowy wideo w formie zminimalizowanego okna (działa to także z Mapami Google), ulepszone powiadomienia (w tym opcję ich odłożenia) oraz ikony adaptacyjne.

Reklama

Pełny wykaz zmian zawiera jednak w głównej mierze poprawki błędów, które pojawiły się w poprzednich wersjach oprogramowania. changelogu Xiaomi wymienia m.in.: optymalizację parametrów audio, usunięcie napisu „szybkie ładowanie” na ekranie blokady w czasie ładowania i aktualizacja programu, służącego do zgłaszania uwag. Producent jednocześnie deklaruje, że naprawił błędy, związane z modułem Bluetoth, aplikacją telefonu i aparatu oraz poprawił szybkość działania czytnika linii papilarnych i wyeliminował problemy z połączeniem z siecią.

Powiadomienie o dostępności najnowszej aktualizacji samo powinno wyskoczyć na ekranach Waszych smartfonów. Jeżeli tak się jeszcze nie stało, zawsze możecie spróbować wymusić ją ręcznie, w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach. Miejmy nadzieję, że to już ostatni update do Androida 8.0 Oreo dla Mi A1 i Xiaomi w końcu będzie mogło skupić się nad kolejnymi aktualizacjami, na przykład do Androida 8.1 Oreo, który jest oficjalnie dostępny już od początku grudnia 2017 roku.

Źródło: Mi Community