Xiaomi Mi 9T dostaje aktualizację systemu do Androida 10 w Polsce!

Nadeszła oczekiwana aktualizacja systemu dla całkiem przyjemnego smartfona, będącego wyborem osób starających się nie szarżować z wydatkami na elektronikę. Xiaomi Mi 9T dostał Androida 10.

Smartfony Xiaomi mogą się cieszyć dość długim okresem wsparcia oprogramowania – nie zawsze z tytułu nowszych wersji Androida, ale solidnych pakietów zmian przy okazji premier kolejnych edycji nakładki MIUI, która sięga wstecz większej liczby urządzeń niż typowe aktualizacje systemu Google. Tak się składa jednak, że Xiaomi Mi 9Tuważany przez wielu jako dość oczywista opcja podczas poszukiwań smartfona ze średniej półki, dostał w Polsce Androida 10.

Android 10 dla Xiaomi Mi 9T

Właściciele modelu Mi 9T mogą sprawdzać już w panelu ustawień, czy w zakładce O telefonie pojawiła się możliwość aktualizowania urządzenia do wyższej wersji systemu.

Zgodnie z dość skromną listą zmian, wprowadzono kilka istotnych poprawek, dodano kartę Muzyka i zadbano o pakiet bezpieczeństwa datowany na styczeń 2020 roku. Cała aktualizacja potrzebuje do pobrania 2,2 GB danych.

Wśród widocznych zmian można wymienić na przykład powrót Motywów, które przez jakiś czas były nieobecne w MIUI. Najwyraźniej postarano się także o płynniejsze animacje systemowe, gdyż podczas użytkowania smartfona po aktualizacji, są ewidentnie bardziej dopracowane.

Zgodnie z pierwszymi opiniami, początkowo działanie na baterii może ulec nieznacznemu skróceniu. Po jakimś czasie sytuacja powinna się unormować, co podobno jest charakterystyczne dla aktualizacji Xiaomi.

Recenzja Xiaomi Mi 9T – oto moja spowiedź, proszę o rozgrzeszenie…

dzięki Szymon za info i zrzuty ekranu!