Niedługo Xiaomi Mi 8 będzie dostępny już w aż pięciu wersjach. Pytanie tylko, po co? 20

Niedługo Xiaomi Mi 8 będzie dostępny już w aż pięciu wersjach. Pytanie tylko, po co?

Kiedy u nas połowa Polski szła w procesjach z okazji Bożego Ciała, Xiaomi zaprezentowało w Chinach Mi 8, Mi 8 Explorer Edition i Mi 8 SE. Teraz, po trzech miesiącach od premiery ww. smartfonów, okazuje się, że do rodziny Mi 8 wkrótce dołączą kolejne dwa modele. A to oznacza, że będzie ona liczyła już aż pięciu członków!

Do tej pory nic nie wskazywało na takie posunięcie, ale właśnie światło dzienne ujrzały informacje, które zdradzają plany Xiaomi odnośnie rodziny Mi 8. Wynika z nich, że wkrótce dołączą do niej dwa nowe modele: Mi 8 Youth i Mi 8 Screen Fingerprint Edition. Od razu dowiadujemy się też, w jakich konfiguracjach oraz kolorach będą dostępne.

Xiaomi Mi 8 Youth trafi na rynek w trzech konfiguracjach: 4 GB/64 GB, 6 GB/64 GB i 6 GB/128 GB. Klienci będą również mogli wybrać jedną z trzech wersji kolorystycznych: szarą, złotą lub niebieską. Xiaomi Mi 8 Screen Fingerprint Edition ma natomiast być dostępny tylko w dwóch wariantach (6 GB/128 GB i 8 GB/128 GB) i kolorach: czarnym i złotym.

Niedługo Xiaomi Mi 8 będzie dostępny już w aż pięciu wersjach. Pytanie tylko, po co? 21
fot. MySmartPrice

Na razie nic nie wiadomo na temat specyfikacji nowych wersji Xiaomi Mi 8. Mi 8 Youth z pewnością jednak będzie miał słabszy procesor (być może Qualcomm Snapdragon 710 lub nawet Qualcomm Snapdragon 670). Mi 8 Screen Fingerprint Edition może z kolei być bratem bliźniakiem Mi 8, tylko z czytnikiem linii papilarnych w ekranie, który obecnie zarezerwowany jest dla Mi 8 Explorer Edition.

Szczerze mówiąc, na obecnym etapie nie do końca widzę sens w wypuszczaniu na rynek Mi 8 Youth i Mi 8 Screen Fingerprint Edition, ponieważ nie będą się one różnić w znaczącym stopniu od już dostępnych modeli. Xiaomi musi jednak mieć w tym jakiś cel – być może wcielenie w życie zasady „im więcej (smartfonów w ofercie), tym lepiej”.

Źródło: MySmartPrice