Xiaomi Mi 8 wkrótce trafi do Francji i Rosji, zaś Mi A2 pojawił się na stronie szwajcarskiego sklepu - wraz z cenami 15

Xiaomi Mi 8 wkrótce trafi do Francji i Rosji, zaś Mi A2 pojawił się na stronie szwajcarskiego sklepu – wraz z cenami

Xiaomi Mi 8 został oficjalnie zaprezentowany pod koniec zeszłego miesiąca, zaś Chiny stały się pierwszym rynkiem, na którym smartfon ten można kupić. Oczywistym było, że musi minąć trochę czasu, zanim flagowiec trafi do sprzedaży również w innych krajach. Według zaufanych źródeł, smartfon już niebawem pojawi się w sklepach we Francji i Rosji. Przy okazji podzielę się z Wami cenami równie mocno oczekiwanego Xiaomi Mi A2.

Według Super Moderatora na oficjalnym forum Xiaomi, Mi 8 trafił już na kilka nie-chińskich rynków, spośród których wymienił Francję i Rosję. Na razie żaden rosyjski czy francuski sklep z elektroniką ani krajowi dystrybutorzy nie umieścili urządzenia na swoich stronach, ale rzeczywiście może to nastąpić lada moment. Wypowiedź moderatora może wskazywać, że dostawy flagowców Xiaomi trafiły po prostu do magazynów sklepowych, jeszcze przez rozpoczęciem sprzedaży online.

Xiaomi Mi 8 wkrótce trafi do Francji i Rosji, zaś Mi A2 pojawił się na stronie szwajcarskiego sklepu - wraz z cenami 17

Zakładając, że „Super Moderator” ma rację i wie, co mówi, rozsądnie jest oczekiwać, że Mi 8 już wkrótce będzie dostępny w sprzedaży w oficjalnych kanałach dystrybucji w powyższych krajach. Nie mamy żadnych przecieków dotyczących rozpoczęcia sprzedaży w Polsce. Pozostaje czekać, tak jak na Xiaomi Mi A2.

Co prawda Xiaomi oficjalnie przekazało, że nie będzie takiego modelu jak Mi A2, jednak spodziewamy się premiery następcy modelu Mi A1, bazującym na Xiaomi Mi 6X. Nawet jeśli nie będzie nazywał się „Mi A2”, może okazać się solidną propozycją dla osób poszukujących średniopółkowca w rozsądnej cenie.

https://www.tabletowo.pl/2018/04/25/premiera-xiaomi-mi-6x-ceny-specyfikacja/

Jeden ze sklepów internetowych ze Szwajcarii, umieścił na swojej stronie to długo oczekiwane urządzenie. Xiaomi Mi A2 pojawił się tam w trzech wersjach wyposażeniowych i trzech kolorach obudowy. Ceny poszczególnych opcji przedstawiają się następująco:

  • 4 GB RAM/32 GB pamięci wewnętrznej – za 289 franków szwajcarskich (~1073 złote),
  • 4 GB RAM/64 GB pamięci wewnętrznej – za 329 franków szwajcarskich (~1217 złotych),
  • 6 GB RAM/128 GB pamięci wewnętrznej – za 369 franków szwajcarskich (~1370 złotych).

Jeśli chodzi o specyfikację, to jedyną zmianą względem Xiaomi Mi 6X jest system – w Mi A2 będzie on pozbawiony nakładki MIUI.

Xiaomi Mi 8 wkrótce trafi do Francji i Rosji, zaś Mi A2 pojawił się na stronie szwajcarskiego sklepu - wraz z cenami 19

Wysyłka telefonów planowana jest na 8. sierpnia, zatem pozostało jeszcze trochę czasu do premiery tego urządzenia – również w Polsce. Ciekawe, z jakim opóźnieniem zobaczymy Xiaomi Mi A2 w naszym kraju. Przypomnijmy, że Mi 6X miał swoją premierę pod koniec kwietnia.

 

źródło: Forum MIUIdigitec.ch przez GSMarena (1), (2)