Choose your pink fighter. Xiaomi prezentuje nowe odmiany modelu Mi 8: Lite i Pro 15

Choose your pink fighter. Xiaomi prezentuje nowe odmiany modelu Mi 8: Lite i Pro

Dostępnych wersji Xiaomi Mi 8 zaczyna być naprawdę dużo. Już do tej pory mieliśmy podstawowe Mi 8, nieco słabsze Mi 8 SE i Mi 8 Explorer Edition z czytnikiem linii papilarnych w ekranie. Do tej trójki dołącza kolejnych dwóch przedstawicieli linii: Mi 8 Youth Edition i Mi 8 Screen Fingerprint Edition.

Chińczycy mają dość klasyczny sposób na walkę z konkurencją na rynku smartfonów. Najwyraźniej zamierzają zasypać rynek wieloma odmianami tego samego produktu, byle tylko główna nazwa występowała w nich wszystkich. W ten sposób rodzina Mi 8 rozrosła się właśnie z trzech do pięciu przedstawicieli. Dwóch nowych członków to Mi 8 Lite (Youth Edition) i Mi 8 Pro (Screen Fingerprint Edition).

Xiaomi Mi 8 Lite (Youth Edition)

Choose your pink fighter. Xiaomi prezentuje nowe odmiany modelu Mi 8: Lite i Pro 16

 

To właściwie średniak z 6,2-calowym ekranem Full HD+ (z wycięciem, a jakże!), procesorem Snapdragon 660  i 4 GB lub 6 GB RAM. Do tego mamy 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Sprzęt działa na Androidzie 8.1 Oreo z nakładką MIUI, a zasila go bateria o pojemności 3350 mAh, z obsługą technologii szybkiego ładowania Quick Charge 3.0.

Choose your pink fighter. Xiaomi prezentuje nowe odmiany modelu Mi 8: Lite i Pro 17

Model kierowany będzie do ludzi młodych, którzy uwielbiają robić zdjęcia, w tym selfie. Z tyłu urządzenia znajduje się zestaw dwóch aparatów 12 Mpix i 5 Mpix z przysłoną f/1.9 i oprogramowaniem zdolnym rozpoznawać 238 scen oraz dostosowującym do tego ustawienia kamery. Z przodu znajdziemy aparat 24 Mpix z funkcjami upiększania twarzy oraz połączony z ekranem, który podczas robienia selfie, doświetli naszą twarz odpowiednim kolorem.

Obudowa jest szklana, a tył ma gradientowe wykończenie, o którym już częściowo wspominaliśmy. Znajduje się tam też czytnik linii papilarnych.

Choose your pink fighter. Xiaomi prezentuje nowe odmiany modelu Mi 8: Lite i Pro 18

Ceny rozpoczynają się od 1399 juanów za wersję 4 GB/64 GB (~750 zł w bezpośrednim przeliczeniu), przez 1699 juanów za opcję 6 GB/64 GB (~910 zł) po 1999 juanów za wersję 6 GB/128 GB (~1070 zł). W sprzedaży od 25 września.

Oprócz takiego „młodzieżowego” Mi 8, mamy także coś na kształt klona Mi 8 Explorer Edition.

Xiaomi Mi 8 Pro (Screen Fingerprint Edition)

Choose your pink fighter. Xiaomi prezentuje nowe odmiany modelu Mi 8: Lite i Pro 21

Sens wydawania tego smartfona stoi pod znakiem zapytania. Mamy bowiem do czynienia ze smartfonem o flagowej specyfikacji i czytnikiem linii papilarnych w ekranie, a przecież Xiaomi ma już taki model w postaci Mi 8 Explorer Edition.

Choose your pink fighter. Xiaomi prezentuje nowe odmiany modelu Mi 8: Lite i Pro 22

Zmiana względem starszego kolegi jest jednak znamienna, gdyż skaner w ekranie Mi 8 Pro odczytuje cechy szczególne linii papilarnych prawie 30% szybciej niż jest to w wypadku Mi 8 EE.

 

Poza tym specyfikacja względem podstawowego Mi 8 nie ulega zmianie – czytnik odcisków palców to w gruncie rzeczy jedyna zmiana. Mamy więc 6,2-calowy wyświetlacz Full HD+, Snapdragona 845 i 6 GB lub 8 GB RAM wraz z 128 GB pamięci wewnętrznej. Do tego należy dodać informację o podwójnym aparacie głównym (12 Mpix + 12 Mpix) i 20-megapikselowym aparacie przednim. Więcej o podzespołach użytych w Mi 8 przeczytacie tutaj.

Ceny poszczególnych wersji przedstawiają się następująco:

  • 3199 juanów (~1716 zł) za opcję 6 GB RAM/128 GB
  • 3599 juanów (~1930 zł) za opcję 8 GB RAM/128 GB

Smartfon można zamawiać dzisiaj, a regularna sprzedaż rozpocznie się w Chinach już za trzy dni.

 

źródło: GizChina, fonearena (1), (2)