Xiaomi Mi 8 Lite dostępny w Polsce już od najbliższego piątku. Ponad sześć cali ekranu za 1299 zł

Jeszcze dwa tygodnie temu nie byliśmy pewni, kiedy do Polski oficjalnie zawita Xiaomi Mi 8 Lite. Teraz już to wiemy – smartfon ten kupimy w sklepach z elektroniką 2 listopada, a zatem jeszcze przed weekendem. Przypomnijmy sobie, co takiego oferuje słabsza wersja flagowego Mi 8.

Obecnie producenci smartfonów próbują skłonić nas do zakupu różnymi sposobami: mnożą oni liczbę aparatów głównych albo opowiadają o sztucznej inteligencji zaklętej w najszybszych procesorach. Jeśli jednak dany model jest tańszy i trochę okrojony z funkcji mocniejszych urządzeń, to trzeba szukać innych sposobów, by zachęcić klienta do zakupu.

Reklama

Jednym ze sposobów jest oddziaływanie na zmysł wzroku. Dlatego obudowy nowych smartfonów, tak jak w wypadku Mi 8 Lite, są kolorowe i płynnie przechodzą z jednej barwy w drugą, w zależności od kąta, pod jakim na nie patrzymy. Podobno efekt obecny w nowym Xiaomi inspirowany jest dziełami impresjonistycznego malarza Claude’a Moneta, ale… nawet tego nie będę komentował.

Innymi atutami są aparaty do selfie. Ten w Mi 8 Lite ma matrycę 24 Mpix (1.8 μm, ƒ/2.2) i umożliwi odblokowywanie telefonu twarzą. Skoro robienie zdjęć przednimi aparatami jest tak popularne, to trzeba oddać w ręce użytkowników odpowiednie do tego narzędzie.

Również podwójny aparat główny powinien wystarczać do zrobienia zadowalających zdjęć – mamy tu zestaw matryc 12 Mpix i 5 Mpix, z sensorem Sony IMX363 (1.4 μm, ƒ/1.9). Oczywiste wydaje się, że za dobór odpowiedniej sceny odpowiada sztuczna inteligencja.

Specyfikacja jest typowo średniopółkowa: w Mi 8 Lite mamy 6,26-calowy ekran IPS Full HD+ o proporcjach 19:9, procesor Qualcomm Snapdragon 660 i 4 GB lub 6 GB pamięci RAM. W wypadku tej pierwszej wersji pamięć wbudowana będzie miała 64 GB, zaś przy wyborze drugiej – 128 GB.

Zabrakło tylko NFC i gniazda słuchawkowego. Bateria ma pojemność 3350 mA, a braki w zapasach energii uzupełnimy przez ładowarkę USB typu C.

Xiaomi Mi 8 Lite będzie dostępny w polskiej dystrybucji od 2 listopada 2018 roku, w kolorach niebieskim (Aurora Blue) i czarnym (Midnight Black). Szkoda, że nie będzie różowej wersji.

Ceny:

  • 4 GB/64 GB – 1299 zł
  • 6 GB/128 GB – 1499 zł

źródło: informacja prasowa