Xiaomi Mi 7 zdradza kolejne tajemnice. Będzie miał m.in. ekran OLED i baterię 3170 mAh | Tabletowo.pl

Xiaomi Mi 7 zdradza kolejne tajemnice. Będzie miał m.in. ekran OLED i baterię 3170 mAh

Dołącz do dyskusji 0

Przecieki na temat Xiaomi Mi 7 pojawiają się cały czas, lecz większość z nich pomijamy, z uwagi na ich wątpliwą wiarygodność. Tym razem mamy jednak informacje z wiarygodnego źródła, bo prosto z forum XDA-Developers.

Dane, z którymi zaraz się zapoznacie, pochodzą z plików, wyciągniętych z oprogramowania, przeznaczonego do Xiaomi Mi 7. Można więc je uznać za wiarygodne. Przy okazji przypomnijmy, że w identyczny sposób poznaliśmy sporą część specyfikacji Xiaomi Mi Mix 2S, którego premiery spodziewamy się już za kilka dni, na targach MWC 2018 w Barcelonie.

Xiaomi Mi 7 zadebiutuje natomiast nieco później – mówi się o kwietniu 2018 roku. Smartfon – co oczywiste – napędzać będzie ośmiordzeniowy (8x Kryo 385; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 845 z układem graficznym Adreno 630. Pracą całości zarządzać ma Android 8.0 Oreo z interfejsem MIUI 9 i wsparciem dla Project Treble. Z plików systemowych wyczytano też, że smartfon zostanie wyposażony w ekran OLED z funkcją Always on Display, który ma wyświetlać czas, datę, stan naładowania akumulatora oraz do trzech ikon powiadomień.

Oprócz tego pewne jest, że Xiaomi Mi 7 zostanie wyposażony w podwójny aparat z elektroniczną stabilizacją obrazu i wsparciem dla trybu bokeh w czasie rzeczywistym. Nie zabraknie także NFC, portu podczerwieni i Dual SIM. Ponownie jednak smartfon nie zaoferuje slotu na kartę microSD. Urządzenie ma zasilać akumulator o pojemności 3170 mAh, ale goście z XDA-Developers nie są w stanie potwierdzić, czy będzie się go dało ładować bezprzewodowo, chociaż kilka plików systemowych to sugeruje.

Na koniec spece z XDA-Developers zaznaczają, że nie są w 100% pewni, że pliki pochodzą z oprogramowania do Xiaomi Mi 7. Mimo to, są „bardzo pewni”, że tak jest, ponieważ wszystko wskazuje na to, iż producent szykuje na razie tylko dwa smartfony ze Snapdragonem 845, a nie mają żadnych wątpliwości, że przywoływane poprzednio pliki pochodziły z oprogramowania do Mi Mix 2S.

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi 5X (pod linkiem znajdziecie jego recenzję, przygotowaną przez Kacpra)

Źródło: XDA-Developers

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona