Fani Xiaomi byliby wniebowzięci - kod MIUI sugeruje, że Mi 7 będzie miał czytnik linii papilarnych w ekranie | Tabletowo.pl

Fani Xiaomi byliby wniebowzięci – kod MIUI sugeruje, że Mi 7 będzie miał czytnik linii papilarnych w ekranie

Dołącz do dyskusji 0

Wielu spodziewało się, że Xiaomi pokusi się o zamontowanie czytnika linii papilarnych w ekranie zaprezentowanego wczoraj smartfona – Mi Mix 2S. Tak się nie stało, ale nie oznacza to, że firma zrezygnowała z planów wdrożenia tej technologii w innych modelach telefonów. Skoro nowy Mi Mix nie dostał skanera odcisków palców znanego ze smartfonów Vivo, to jest spora szansa, że zobaczymy go w oczekiwanym flagowcu Xiaomi Mi 7.

Premiera Mi 7 została celowo opóźniona w celu zaimplementowania w topowym Xiaomi nowych rozwiązań. Tyle wiadomo oficjalnie. Pora więc poszukać jakichś dodatkowych wskazówek w kodzie nakładki systemowej. Z takiego założenia wyszli pasjonaci z forum XDA Developers, którzy postanowili prześwietlić MIUI i znaleźć coś, czego do tej pory o Xiaomi Mi 7 nie wiedzieliśmy. I udało się.

Jak można zorientować się z zapisów MIUI, „Dipper” jest nazwą kodową Xiaomi Mi 7. Wśród opcji odpowiedzialnych za odblokowywanie ekranu w tym smartfonie, znajdują się liczne odniesienia do skrótu FOD, co oznacza prawdopodobnie „Finger On Display” – „palec na wyświetlaczu”.

Teorię zakładającą, że może chodzić o czytnik linii papilarnych w ekranie popierają dane potrzebne do wyświetlania na ekranie animacji okręgów i obrazów odcisku palca, jako wizualnych wskazówek dla użytkownika sugerujących, że odczyt linii papilarnych się zakończył/trwa.

Rzecz jasna żaden to dowód na to, że w Mi 7 rzeczywiście znajdzie zastosowanie taka technologia. Na obecnym etapie prac nad urządzeniem, można oznaczyć taką plotkę jako prawdopodobną, choć niczego nie można rozstrzygać.

W czeluściach MIUI można znaleźć także odniesienia do urządzenia oznaczonego jako „Ursa”, co nasuwa myśl o Xiaomi Mi 7 Plus. Niewykluczone, że czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem dostanie tylko większa wersja tegorocznego flagowca Xiaomi.

Wiadomo, to tylko małe, nie decydujące o niczym przecieki. Ale fani marki zyskali wraz z tą plotką coś więcej niż tylko kilka linijek kodu z nakładki systemowej.

Nadzieję ;)

Xiaomi jest takie, jak wszyscy – Xiaomi Mi 7 będzie miał ekran z wycięciem

źródło: XDA Developers przez GSMarena
na zdjęciu tytułowym: Vivo X21 Screen Fingerprint

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona