Wyciekają zdjęcia Xiaomi Mi 6. Więc jednak podwójny aparat! 19
Xiaomi Mi 5

Wyciekają zdjęcia Xiaomi Mi 6. Więc jednak podwójny aparat!

Oficjalna premiera Xiaomi Mi 6 już jutro. Chińczycy bardzo długo bronili się przed pełnym wyciekiem informacji o swoim nowym flagowcu, jednak wiele wskazuje na to, że im także nie udało się utrzymać wyglądu urządzenia w tajemnicy aż do końca.

O Xiaomi Mi 6 pisaliśmy dla Was dość często. Pokazuje to relatywnie dużą skalę zainteresowania nowym smartfonem firmy, której wiele osób w Polsce życzy jak najlepiej, często decydując się także na zakup urządzeń tej firmy. Ten news to najpewniej ostatnia przedpremierowa plotka o Mi 6, która zamyka trwającą kilka miesięcy sagę. Jesteście gotowi na (najpewniej) oficjalny wygląd tego sprzętu? Zatem zapraszam dalej.

Wyciekają zdjęcia Xiaomi Mi 6. Więc jednak podwójny aparat! 20
Fot: Androidpure

Warto zwrócić uwagę na obecność minimalnie wręcz zagiętego wyświetlacza, co dobrze ilustruje powyższa grafika. Daleki jestem jednak od stwierdzenia, że smartfon odda użytkownikom do dyspozycji rasowy ekran krawędziowy. Powiedziałbym raczej, że to ekran 2.5D. Wygląda więc na to, że albo plotki o wersji „Edge” nie sprawdziły się, albo ta wersja urządzenia nie zdołała jeszcze wyciec.

Wyciekają zdjęcia Xiaomi Mi 6. Więc jednak podwójny aparat! 21
Fot: Androidpure

Wyciekło też takie oto relatywnie godne zaufania zdjęcie z przygotowań do jutrzejszej konferencji. Wątpię, aby decydenci w Xiaomi odważyli się na podrzucenie fake’a na dużej planszy, tym bardziej że prowadzący musi przecież wiedzieć, o czym w danej chwili powinien opowiadać. Ta fotka pokazuje nam także jedną z wersji kolorystycznych, w których najpewniej zadebiutuje urządzenie. Jednak jako że staram się dla Was zwykle robić jak najszerszy research, to poniżej odnajdziecie render, który wyciekł dzięki serwisowi Slashleaks. Dowiadujemy się z niego, w jakich kolorach Mi 6 zadebiutuje na rynku. Trzeba przyznać, że Xiaomi wybrało bardzo ładne barwy.

Wyciekają zdjęcia Xiaomi Mi 6. Więc jednak podwójny aparat! 22
Fot: Slashleaks

O specyfikacji pisaliśmy już dość sporo. To akurat od dłuższego czasu był pewniak, bowiem Mi 6 pokazał się już w kilku benchmarkach. Nowości, na jakie zdaniem mediów branżowych możemy liczyć to skaner siatkówki oka oraz kilka funkcji odpowiadających za rozpoznawanie twarzy użytkownika. Wiemy natomiast, że bateria ma posiadać pojemność 3200 mAh, a główny moduł aparatu będzie składał się z dwóch 12 Mpix sensorów. Z przodu znajdzie się 8 Mpix oczko kamery, które zrobi wszystko, co w jego mocy, aby fotki prezentowane na 5,1-calowym ekranie działającym w rozdzielczości Full HD wyglądały jak najlepiej.

Wyciekają zdjęcia Xiaomi Mi 6. Więc jednak podwójny aparat! 23
Xiaomi Mi 6 w GFXBench

Za kilkanaście godzin, podczas oficjalnego debiutu Xiaomi Mi 6, zweryfikujemy wiarygodność tych plotek.

źródło: AndroidPure, Slashleaks, GFXBench przez Phone Arena

*na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi 5