Xiaomi Meri

Xiaomi Mi 5C z procesorem Pinecone V670 przeszedł test w GFXBench

Choć doniesienia na temat Xiaomi Mi 5C a.k.a. Meri pojawiają się już od kilku miesięcy, to chwilami można było zacząć wątpić, że smartfon w ogóle zadebiutuje. Ale jak się właśnie okazuje, dotychczasowych przecieków nie wyssano z palca – urządzenie przetestowano w GFXBench, a to oznacza, że jego premiera jest tylko kwestią czasu.

Najciekawszym elementem wyposażenia Xiaomi Mi 5C będzie bez wątpienia autorski procesor Xiaomi – Pinecone V670 (choć niekoniecznie jest to jego ostateczna nazwa). Układ składać ma się łącznie z ośmiu rdzeni: czterech ARM Cortex-A53 2,1 GHz i czterech ARM Cortex-A53 1,4 GHz. Za grafikę ma z kolei odpowiadać Mali-T860. Co ciekawe, specyfikacja zgadza się w pełni z tym, o czym donosiły nam niedawno źródła z Chin, więc raczej nie ma tu żadnej pomyłki.

Oprócz autorskiego procesora, Xiaomi Mi 5C zostanie wyposażony również w 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920), 3GB RAM, 64GB pamięci wewnętrznej (ciekawe, czy z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD?), aparat główny 12 Mpix oraz kamerkę 8 Mpix na przodzie. Co dość zaskakujące, smartfon nie zaoferuje modułu łączność NFC. Całość pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji – i tu kolejna niespodzianka – 7.1.1 (oczywiście z interfejsem MIUI 8).

Xiaomi Mi 5C (Meri) z autorskim procesorem Xiaomi Pinecone V670 w GFXBench

Źródło: GFXBench przez @rquandt