Xiaomi Mi 5C – podobnie, jak Meizu M5 Note – również zadebiutuje 6 grudnia | Tabletowo.pl

Xiaomi Mi 5C – podobnie, jak Meizu M5 Note – również zadebiutuje 6 grudnia

Dołącz do dyskusji 0

Jednak nie – jak się do tej pory mówiło – 30 listopada, a dopiero 6 grudnia zadebiutuje Xiaomi Mi 5C, ukrywający się także pod oznaczeniem kodowym Xiaomi Meri. Najprawdopodobniej będzie to już ostatnia, zaplanowana na ten rok, nowa propozycja Xiaomi.

Informację o dacie premiery Mi 5C opublikował w chińskim serwisie społecznościowym Weibo użytkownik, podpisujący się nickiem C Digital cat. Jeśli jednak Xiaomi rzeczywiście planuje 6 grudnia zaprezentować światu ten model, to dosłownie na dniach powinno zacząć go oficjalnie zapowiadać.

xiaomi-mi-5c-xiaomi-meri-premiera

Mi 5C – jako pierwszy smartfon Xiaomi – ma podobno napędzać autorski procesor Pine-Cone (z ang. szyszka). Według dotychczasowych doniesień, ma się on składać z ośmiu rdzeni, z czego mocniejsze pracować będą z zegarem 2,2 GHz. Jaki układ graficzny zastosowano – na razie nie wiadomo.

Pozostała specyfikacja Mi 5C obejmować ma m.in. 5,5-calowy wyświetlacz (najpewniej o rozdzielczości Full HD, czyli 1080×1920 pikseli), 3GB RAM, 64GB pamięci wewnętrznej oraz aparaty: 12 Mpix na tyle i 8 Mpix na przodzie. Całość pracować ma pod kontrolą MIUI 8.

Cena Mi 5C nie jest jeszcze znana, ale mówi się o kwocie rzędu 999 lub 1499 juanów, czyli równowartości – odpowiednio – około 620 i 930 złotych. Smartfon podobno trafi do sprzedaży 12 grudnia – przynajmniej w Chinach.

Źródło: Weibo przez AndroidPure

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona