Xiaomi Mi 5 może być pierwszym smartfonem oferującym nową technologię odczytu odcisków palców

Biorąc pod uwagę coraz większą liczbę przecieków na temat następcy Xiaomi Mi 4, możemy wywnioskować, że jego premiera naprawdę może odbyć się jeszcze w tym roku. Oprócz tytułu „pierwszego smartfona z procesorem Qualcomm Snapdragon 820”, Mi 5 będzie mógł się pochwalić także innymi przywilejami z tym związanymi.

Mowa tu o nowej technologii odczytywania odcisków palców, nazwanej Snapdragon Sense ID 3D Fingerprint technology, wspieranej przez Snapdragona 820. Działanie ma się opierać na ultradźwiękach, przez co nie tylko poprawi się dokładność, ale jednocześnie spowoduje to wyeliminowanie potrzeby montowania standardowych czytników pojemnościowych.

Oprogramowanie stworzy bardzo dokładny, trójwymiarowy odcisk palca. Co ciekawe, smartfon poradzi sobie z ich odczytaniem, nawet jeśli nasze dłonie będą mokre lub brudne. Dodatkową wygodą jest to, że nowa technologia rozpozna odcisk palca nawet przez szkło, metal i plastik. Co to oznacza w praktyce? Mianowicie to, że już nie trzeba montować czytnika w osobnym miejscu, tylko można go „schować” za ekran albo gdziekolwiek pod obudową. Pod wieloma względami może okazać się to bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Źródło: phoneArena