Xiaomi Mi 4C będzie kompatybilny z kablami microUSB 18

Xiaomi Mi 4C będzie kompatybilny z kablami microUSB

Wszystkie wcześniejsze informacje o Xiaomi Mi 4c mówiły, że będzie to smartfon ze złączem USB typu C. Okazuje się jednak, że producent postanowił, że smartfon będzie mógł być ładowny również zwykłym przewodem microUSB.

USB typu C jest stosunkowo nowym standardem złącza występującego przede wszystkim w urządzeniach mobilnych. Idzie za tym mała liczba dostępnych, dedykowanych przewodów na rynku, a jak już są, to w bardzo wysokich cenach. Xiaomi wpadło jednak na banalny, lecz bardzo funkcjonalny pomysł.

Okazuje się, że Xiaomi Mi 4c będzie posiadał w zestawie specjalną przejściówkę, która umożliwi podłączenie standardowego przewodu microUSB do naszego smartfona. Jest to na pewno bardzo dobre rozwiązanie, przynajmniej na początku, gdy urządzeń z USB typu C jest bardzo mało.

Oczywiście korzystanie z takich przejściówek będzie wiązało się z na przykład z utratą prędkości przy przenoszeniu plików na komputer, ale póki USB C nie stanie się bardziej popularne, to taka przejściówka ma sens. Nie zawsze mamy bowiem pod ręką przewód nowego typu, kabelki ze złączem micro USB raczej każdy ma w przynajmniej kilku egzemplarzach.

Premiera Xiaomi Mi 4C już 22 września. Wtedy okaże się, czy smartfon rzeczywiście będzie oferował 5-calowy wyświetlacz Full HD, procesor Snapdragon 808, 3 lub 2 GB pamięci RAM, aparaty o matrycach 13 i 5 Mpix, a także baterię o pojemności 3120 mAh i Androida w wersji 5.1.1 Lollipop z nakładką MIUI 7.

Źródło: gsmarena