Reklama

Xiaomi Max nie będzie flagowcem, tylko średniakiem

Wydawało się, że Xiaomi, wchodząc na nowy dla siebie segment rynku, uderzy od razu z tzw. grubej rury. Dlatego też spodziewaliśmy się, że Xiaomi Max będzie nie tylko pierwszym, 6,4-calowym smartfonem w portfolio, ale również, przy okazji, kolejnym po Mi 5 flagowcem. Tak się jednak nie stanie, bowiem pod względem specyfikacji technicznej ulokuje się wśród innych średniaków.

Reklama

Xiaomi Max pojawił się właśnie w bazie GFXBench, zdradzając tym samym swoje najważniejsze parametry. Przeglądając poszczególne rubryki, nie znajdziemy tam wzmianki o czterordzeniowym procesorze Qualcomm Snapdragon 820 czy dziesięciordzeniowym MediaTeku Helio X25. Zamiast nich, na wyposażeniu smartfona znalazł się sześciordzeniowy Qualcomm Snapdragon 650 o częstotliwości taktowania 1,8 GHz z układem graficznym Adreno 510. Mimo wszystko nadal jest to mocny procesor, bowiem składa się z dwóch rdzeni Cortex-A72 oraz czterech Cortex-A53.

Oprócz niego, w Xiaomi Max znalazły się jeszcze: 6,4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920), 2 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 16 Mpix oraz kamerka 5 Mpix na przodzie. Całość natomiast pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0.1 Marshmallow.

Xiaomi Max

Okazuje się więc, że Xiaomi Max nie będzie klonem Mi 5 w wersji XXL. Oba modele połączy jedynie wygląd, bowiem pod względem specyfikacji technicznej to drugi z nich wciąż pozostanie jedynym flagowcem i najmocniejszym smartfonem w portfolio producenta.

Źródło: GizmoChina