Xiaomi jest trzecim producentem smartfonów na rynku (w Q3 2014) | Tabletowo.pl

Xiaomi jest trzecim producentem smartfonów na rynku (w Q3 2014)

Dołącz do dyskusji 0

Jak wygląda sytuacja na rynku mobilnym? Na samym szczycie nudno, ponieważ pierwszy jest Samsung, a drugie Apple. To zapewne nie zmieni się jeszcze przez wiele kwartałów, ale walka o ostatnie miejsce na podium jest bardzo interesująca i w tym roku możemy spodziewać się sporych przetasowań. Podskoczyć może Xiaomi, które w 3 kwartale również wspięło się na podium!

Według wyników, które zaprezentowała koreańska firma HIS iSuppli, Xiaomi sprzedało w 3 kwartale 2014 roku aż 19 milionów smartfonów, co daje im trzecie miejsce, za Samsungiem i Apple. Jest to spora poprawa w stosunku do poprzedniego kwartału, kiedy to do klientów trafiło 15,1 milionów ich telefonów. Należy jednak pamiętać, że Xiaomi sprzedaje swoje produkty tylko w kilku krajach azjatyckich. Gdyby zdecydowali się na debiut w Stanach i Europie mogliby szybko poprawić ten wynik.

Warto przypomnieć, że Huawei sprzedał w tym samym czasie 16,8 milionów urządzeń, a druga koreańska firma, czyli LG, może pochwalić się dokładnie takim samym wynikiem.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona