Xiaomi jest trzecim producentem smartfonów na rynku?

Xiaomi jest trzecim producentem smartfonów na rynku (w Q3 2014)

Jak wygląda sytuacja na rynku mobilnym? Na samym szczycie nudno, ponieważ pierwszy jest Samsung, a drugie Apple. To zapewne nie zmieni się jeszcze przez wiele kwartałów, ale walka o ostatnie miejsce na podium jest bardzo interesująca i w tym roku możemy spodziewać się sporych przetasowań. Podskoczyć może Xiaomi, które w 3 kwartale również wspięło się na podium!

Według wyników, które zaprezentowała koreańska firma HIS iSuppli, Xiaomi sprzedało w 3 kwartale 2014 roku aż 19 milionów smartfonów, co daje im trzecie miejsce, za Samsungiem i Apple. Jest to spora poprawa w stosunku do poprzedniego kwartału, kiedy to do klientów trafiło 15,1 milionów ich telefonów. Należy jednak pamiętać, że Xiaomi sprzedaje swoje produkty tylko w kilku krajach azjatyckich. Gdyby zdecydowali się na debiut w Stanach i Europie mogliby szybko poprawić ten wynik.

Warto przypomnieć, że Huawei sprzedał w tym samym czasie 16,8 milionów urządzeń, a druga koreańska firma, czyli LG, może pochwalić się dokładnie takim samym wynikiem.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona