Reklama
Xiaomi Mi 9T Pro

Ciekawostka: spójrzcie na ten pomysł Xiaomi. Dziwny, ale może być praktyczny

Producenci na różne sposoby próbują zwrócić uwagę klientów na swoje smartfony. Jedni używają do tego marketingu, a inni ciekawych rozwiązań technicznych. Do tej drugiej grupy należy Xiaomi, które wymyśliło smart-telefon z dwoma wysuwanymi aparatami.

Reklama

Xiaomi z patentem na dwa wysuwane aparaty w smartfonie

Producenci próbują zminimalizować wszelkiego rodzaju wcięcia w ekranach na różne sposoby. Firmy produkujące smartfony, jak ZTE czy Xiaomi, już zaprezentowały bądź zaprezentują w najbliższej przyszłości urządzenia z aparatem pod ekranem. W takich okolicznościach, nowy patent chińskiej marki wygląda co najmniej dziwnie, gdyż jest pewnym krokiem wstecz.

Grafiki udostępnione przez serwis LetsGoDigital (a oryginalnie odnalezione przez TigerMobiles) pokazują plany chińskiej marki w stosunku do wysuwanego aparatu. Co ciekawe, jest nie tylko jeden, a aż dwa! Wygląda to niecodziennie, ale może być praktyczne.

Patent Xiaomi na smartfon z wysuwanym aparatem.
Rendery pokazujące patent Xiaomi na podwójny, wysuwany aparat (fot. LetsGoDigital)

Patent zawiera w sumie 16 renderów urządzenia. Podwójna kamera występuje zarówno na przodzie wysuwanego modułu, jak i na tyle, gdzie dodatkowo znajdziemy diodę doświetlającą.

Reszta smartfona wygląda już standardowo. Niewielkie ramki dookoła ekranu, port USB-C, obok którego znajdziemy mikrofon oraz głośnik. Na boku urządzenia widnieje przycisk zasilania oraz przyciski głośności. Na górze natomiast, obok modułu aparatu, znajdują się slot na kartę SIM oraz dioda podczerwieni, która bardzo często występuje w smartfonach Xiaomi.

Firma z Pekinu na pewno zaskoczyła swoim pomysłem, tym bardziej, że w 2021 roku marka planuje rozpocząć masową produkcję smartfona z aparatem pod ekranem. Trzeba przyznać, że rozwiązanie Xiaomi jest bardzo praktyczne, ponieważ dotychczasowe smartfony z wysuwanym aparatem oferowały wyłącznie jeden obiektyw i często brakowało innych. Teraz może się to zmienić, gdyż postępowanie producenta z Państwa Środka ewidentnie pokazuje, że dalej chce inwestować w rozwiązania, które już znajdują się na rynku, aby je jeszcze bardziej udoskonalić.